Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Tyle zarabiają polscy sędziowie. Ważna decyzja PZPN

Zawód sędziego nie jest łatwy. Zdaniem "Piłki Nożnej" polscy arbitrzy po wielu latach doczekali się podwyżki swoich wynagrodzeń.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
Daniel Stefański (w środku) WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: Daniel Stefański (w środku)
Od wielu miesięcy coraz głośniej poruszany był temat wynagrodzeń dla polskich sędziów. Szczególnie na obecnym systemie cierpieli Ci, którzy nie weszli jeszcze na poziom sędziego PKO Ekstraklasa.

Zdaniem Pawła Gołaszewskiego z tygodnika "Piłka Nożna" nadszedł dobry dzień dla polskich arbitrów. Według jego informacji bowiem w poprzednim tygodniu na posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o podwyżce płac.

Nie będą to kwoty, które zwalają z nóg, ale nie ma wątpliwości, że każdy grosz jest niezwykle cenny. Dziennikarz przekazuje, że arbitrzy dostaną tzw. inflacyjne, czyli podwyżka, która wyniesie 17 procent i obowiązywać będzie we wszystkich rozgrywkach organizowanych przez PZPN.

ZOBACZ WIDEO: On pierwszy informował o Santosie. Zdradza kulisy wyboru selekcjonera

Najwięcej oczywiście z tego tytułu zyskają arbitrzy występujący na ekstraklasowych boiskach. Główni sędziowie dotychczas zarabiali za mecz 3600zł brutto, po podwyżce będzie to 4212. Z kolei ich asystenci z płacy w wysokości 2000 zł wskoczą na pułap 2340 złotych za mecz.

Podobną kwotę zarabiać będą także sędziowie główni w Fortuna 1 Lidze, którzy dotychczas inkasowali 1900 złotych. Po podwyżce będzie to 2223 zł. Z kolei ich asystenci zamiast pobierać 1000 złotych, będą za mecz dostawać 1170 zł brutto.

To oczywiście jedynie niewielka część z przykładów, pełną listę zarobków polskich sędziów na poszczególnych poziomach rozgrywkowych znaleźć można na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Czytaj także:
Z mundialu będą wracać w strachu. Grozi im nawet kara śmierci
Tragedia w Katarze. Pojechał tam, by zajmować się mundialem

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×