Liga Mistrzów. Wyniki wtorkowych meczów. Pierwsi ćwierćfinaliści

We wtorek poznaliśmy pierwszych dwóch ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Nie było niespodzianki w Lizbonie. W Londynie Chelsea odrobiła straty z Dortmundu i pokonując Borussię 2:0 awansowała do dalszych gier.

Michał Piegza
Mateo Kovacić (z lewej) i Salih Ozcan PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Mateo Kovacić (z lewej) i Salih Ozcan
Znani są pierwsi dwaj ćwierćfinaliści Ligi Mistrzów. Nie było większych emocji w Lizbonie. Benfica w pierwszym meczu pokonała Club Brugge 2:0. W rewanżu portugalski zespół udowodnił swoją wyższość i zwyciężył 5:1.

Straty z pierwszej potyczki odrabiać musiała Chelsea. W Dortmundzie Borussia wygrała 1:0. W Londynie chwilę przed przerwą do bramki gości trafił Raheem Sterling.

Decydująca dla losów gry była 53. minuta. Rzut karny wykorzystał Kai Havertz. Zawodnikowi gospodarzy sztuka udała się przy drugiej próbie. Przy pierwszej strzelec trafił w słupek, ale arbiter nakazał powtórkę "jedenastki". W niej Havertz był precyzyjniejszy. Chelsea gra dalej!

Benfica Lizbona - Club Brugge 5:1 (2:0) --> RELACJA
1:0 - Rafa Silva 38'
2:0 - Goncalo Ramos 45'
3:0 - Goncalo Ramos 57'
4:0 - Joao Mario (k.) 71'
5:0 - David Neres 77'
5:1 - Bjorn Meijer 87'

W pierwszym meczu: 2:0.