Bundesliga: Hit rozczarował, Hertha wciąż na dnie

W meczu na szczycie niemieckiej Bundesligi, HSV Hamburg bezbramkowo zremisował z drużyną Bayeru Leverkusen. W innym pojedynku 9. kolejki, cenne wyjazdowe zwycięstwo odniósł Bayern Monachium, pokonując SC Freiburg 2:1. Wciąż fatalnie spisuje się Hertha Berlin, która wyrasta na głównego kandydata do spadku. Zespół Artura Wichniarka i Łukasza Piszczka przegrał ósme spotkanie z rzędu, ulegając ekipie beniaminka z Norymbergii 0:3.

W tym artykule dowiesz się o:

W starciu drużyn środka tabeli, Eintracht Frankfurt podejmował Hannover 96. Spotkanie już od pierwszych minut obfitowało w sytuacje podbramkowe, a na pierwsze trafienie kibice czekali do 24. minuty, kiedy celnym uderzeniem popisał się Nikos Liberopoulos. Goście zdołali doprowadzić do wyrównania w drugiej odsłonie gry za sprawą Jiri Stajnera. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy Eintrachtu, którym komplet punktów zapewnił w 74. minucie Alexander Meier.

Na Dreisam Stadion beniaminek z Freiburga spotkał się z zespołem Bayernu Monachium. Bawarczycy od pierwszych minut kontrolowali spotkanie, obejmując prowadzenie tuż przed końcem pierwszej części gry dzięki bramce Thomasa Muellera. W 68. minucie po niefortunnym zagraniu piłkę do własnej siatki skierował Du-Ri Cha, podwyższając wynik na 0:2 dla przyjezdnych. Piłkarzy Freiburga stać było jedynie na honorowe trafienie i trzy oczka powędrowały do Monachium.

Ciekawe widowisko obejrzeli kibice w Bremie, gdzie Werder gościł Hoffenheim. Mimo wyraźnej przewagi gospodarzy, jako pierwsi znakomitą sytuację do objęcia prowadzenia stworzyli piłkarze Wieśniaków. Rzutu karnego po faulu Tima Wiese nie potrafił jednak wykorzystać Carlos Eduardo. W 18. minucie był już 1:0 za sprawą niezawodnego Claudio Pizarro. Chwilę później wynik podwyższył Per Metersacker. Do końca spotkania kibice nie obejrzeli już bramek i Werder zanotował piątą wygraną w sezonie.

Wszystko wskazuje na to, że po fatalnym starcie rozgrywek, drużyna FC Koeln wychodzi na prostą. W dziewiątej serii spotkań Koziołki mierzyły się z FSV Mainz. Wydarzeniom na boisku już od początku ton nadawali gospodarze, których ataki przyniosły rezultat na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się Milivoje Novakovic. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w tym meczu, a zawodnicy Kolonii odnieśli cenne zwycięstwo, opuszczając strefę spadkową.

W potyczce na Gottlieb Daimler Stadion, zespół VfB Stuttgart podejmował Schalke. Podopieczni Felixa Magatha przystępowali do tego spotkania w roli faworytów, co potwierdziła bramka Ivana Rakitica, zdobyta już w 24. minucie gry. Druga odsłona gry przyniosła okres przewagi gospodarzy, udokumentowany trafieniem Cacau. Odpowiedź Niebieskich była natychmiastowa. Swoją trzecią bramkę w sezonie zdobył Kevin Kuranyi, zapewniając gościom komplet punktów i trzecią lokatę w tabeli.

Zmiana trenera nie wniosła niczego nowego do zespołu Herthy Berlin, która w dziewiątej serii spotkań udała się do Norymbergii. W wyjściowym składzie jedenastki gości pojawił się Artur Wichniarek, który jednak nie zaliczy sobotniego meczu do udanych. Minęło zaledwie 18. minut pojedynku, kiedy Daniel Gygax dał prowadzenie gospodarzom. Dwa trafienia Alberta Bunjaku dobiły zespół przyjezdnych i ósma kolejna porażka Herthy stała się faktem.

W szlagierowym meczu sobotniej serii spotkań, HSV Hamburg podjął próbę ataku na liderujący Bayer Leverkusen. Mimo dużej rangi widowiska, spotkanie nie zachwyciło. Swoje szanse na gole mieli zarówno Simon Rolfes i Stefan Kiessling po stronie Aptekarzy, jak i Piotr Trochowski oraz Marcus Berg w drużynie gospodarzy. Skończyło się jedynie na próbach i kibice zgromadzeni na HSH Nordbank Arena nie obejrzeli bramek, a zespół Bayeru zachował pierwszą lokatę w ligowej tabeli.

Eintracht Frankfrut - Hannover 96 2:1 (1:0)

1:0 - Liberopoulos 24'

1:1 - Stajner 68'

2:1 - Meier 74'

SC Freiburg - Bayern Monachium 1:2 (0:1)

0:1 - Muller 42'

0:2 - Cha (sam.) 68'

1:2 - Reisinger 90'

Werder Brema - TSG 1899 Hoffenheim 2:0 (2:0)