Po tym strzale nie było czego zbierać. Kibice Manchesteru City w ciężkim szoku [WIDEO]

Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: gol Enciso

Julio Enciso zachwycił fanów obecnych na trybunach Amex Stadium. Pomocnik Brighton and Hove Albion w efektowny sposób doprowadził do remisu 1:1 z Manchesterem City.

W zaległym meczu 32. kolejki Premier League zespół Brighton and Hove Albion podejmował świeżo upieczonych mistrzów Anglii. Początek tego spotkania ułożył się po myśli faworytów, bo w 25. minucie Phil Foden zamienił asystę Erlinga Haalanda na bramkę. Później gospodarze przeszli do konkretów.

"Mewy" doprowadziły do wyrównania po 38 minutach meczu. Levi Colwill przekazał piłkę klubowemu koledze, a Julio Enciso ruszył w kierunku bramki Manchesteru City i zdecydował się na odważną próbę z około 25 metrów. Utalentowany zawodnik swoim uderzeniem zdjął pajęczynę z siatki.

Zawodnik Brighton and Hove Albion sprawił, że Stefan Ortega musiał wyciągać piłkę z siatki. Golkiper nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Podopieczni Roberto De Zerbiego sprawili nie lada niespodziankę.

Dziewięciokrotny reprezentant Paragwaju coraz lepiej radzi sobie na poziomie Premier League. W bieżącym sezonie Enciso zdobył już czwartą bramkę i w dodatku dwa razy asystował graczom Brighton. Wartość rynkowa 19-letneigo piłkarza systematycznie rośnie.

Źródło: Viaplay