Cztery gole i porażka Lecha Poznań

Lech rozpoczął sparingowe granie od porażki. W pierwszym z letnich sprawdzianów drużyna Johna van den Broma przegrała przy Bułgarskiej ze Slovanem Liberec 1:3.

Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Pierwsza połowa, poza niezłym uderzeniem Adriela Ba Louy z samego początku, należała raczej do gości, którzy byli konkretniejsi i w 34. minucie objęli prowadzenie. Do siatki trafił z najbliższej odległości Matej Chalus.

W przerwie trener John van den Brom wymienił całą jedenastkę, posyłając do gry wyłącznie młodzież. Mimo to "Kolejorz" wyrównał. W 55. minucie Maksym Czekała przytomnie dograł z boku pola karnego do Aleksandra Nadolskiego, a ten mimo sporego tłoku, pokonał bramkarza Slovana płaskim strzałem.

Tego popołudnia skuteczniejsi byli jednak zawodnicy 7. drużyny ubiegłego sezonu czeskiej ekstraklasy. Gola na 2:1 dla nich zdobył po kombinacyjnej akcji Filip Horsky, zaś wynik ustalił Michael Rabusic, pokonując Bartosza Mrozka po płaskim dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

W składzie poznaniaków zabrakło w sobotę Mikaela Ishaka, Maksymiliana Pingota, Barry'ego Douglasa oraz Filipa Dagerstala. Wszyscy dostali dodatkowy czas na dojście do pełni sił.

Następny sprawdzian czeka Lecha w sobotę 8 lipca. Wtedy jego przeciwnikiem będzie Banik Ostrawa.

Pierwsze spotkanie o stawkę "Kolejorz" rozegra natomiast w sobotę 22 lipca o godz. 20.00, gdy w ramach 1. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Lech Poznań - Slovan Liberec 1:3 (0:1)
0:1 - Matej Chalus 34'
1:1 - Aleksander Nadolski 55'
1:2 - Filip Horsky 72'
1:3 - Michael Rabusic 84'

Skład Lecha Poznań: Filip Bednarek (46' Bartosz Mrozek) - Joel Pereira (46' Filip Borowski), Alan Czerwiński (46' Bartosz Tomaszewski), Antonio Milić (46' Mikołaj Tudruj), Ksawery Kukułka (46' Michał Gurgul), Adriel Ba Loua (46' Filip Wolski), Radosław Murawski (46' Sammy Dudek), Maksymilian Dziuba (46' Maksym Czekała), Filip Wilak (46' Maksym Pietrzak), Joao Amaral (46' Aleksander Nadolski), Artur Sobiech (46' Norbert Pacławski).
Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).