Grali możliwi rywale Legii i Lecha. Gospodarze z zaliczkami

Dnipro-1 przegrało aż 0:3 ze Slavią Praga i prawdopodobnie będzie przeciwnikiem Lecha Poznań, o ile Kolejorz wyeliminuje Spartaka Trnawa. Ciaśniej jest w rywalizacji potencjalnych rywali Legii Warszawa.

Kristoffer Velde w meczu Lecha Poznań ze Spartakiem Trnawa PAP / Jakub Kaczmarczyk / Kristoffer Velde w meczu Lecha Poznań ze Spartakiem Trnawa
Klub lepszy w dwumeczu Omonii Nikozja z FC Midtjylland zagra o wejście do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy z Legią Warszawa, o ile ta poradzi sobie z Austrią Wiedeń. Na razie jest 2:1 dla Austrii po meczu w Warszawie.

Rywalizacja Omonii z FC Midtjylland rozpoczęła się na Cyprze. Dla obu zespołów to drugi dwumecz w edycji rozgrywek. Omonia zwyciężyła z azerskim FK Gabala, a FC Midtjylland z problemami wyeliminował Progres Niedercorn. Niezależnie od nich duńska drużyna była typowana na faworyta.

Omonia nie pozwoliła jednak na dużo zespołowi z Danii i na własnym stadionie zdobyła zaliczkę 1:0. Jedynego gola na miarę zwycięstwa cypryjskiego zespołu strzelił Roman Bezus w 38. minucie.

O wejście do grupy Ligi Konferencji Europy gra również Lech Poznań i w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji zwyciężył 2:1. Jeżeli Kolejorz wygra ze Spartakiem Trnawa, to czeka go kolejne spotkanie z bliskim geograficznie przeciwnikiem. Będzie nim klub gorszy w dwumeczu Slavii Praga z Dnipro. Oba zespoły przystąpiły do rozpoczętych w tym tygodniu eliminacji Ligi Europy.

Dnipro jest już o krok od porażki w tym dwumeczu. Slavia zwyciężyła 3:0 w Pradze. W pierwszej połowie dwa gole zdobył Ivan Schranz, który wykorzystał płaskie dogrania z prawego skrzydła. Po przerwie czeska drużyna straciła piłkarza z powodu czerwonej kartki dla Igoha Ogbu, co nie przeszkodziło dorzucić jeszcze jednego gola. Zmiennik Conrad Wallem huknął pod poprzeczkę po serii pomyłek obrońców Dnipro.