Bolesne powitanie Luton Town z Premier League

Początki bywają trudne. Luton Town bezdyskusyjnie przegrał na wyjeździe z Brighton and Hove Albion 1:4 w pierwszym meczu po awansie do Premier League. Na pozostałych stadionach padło w sumie mniej goli.

Tomasz Galiński
Evan Ferguson dobija Luton Town Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Evan Ferguson dobija Luton Town
Strzelanie zaczęło się w 36. minucie, a bramkarza Luton Town pokonał Solly March. Brighton and Hove Albion był zespołem znacznie lepszym. Worek z bramkami rozwiązał się jednak dopiero w drugiej połowie. Joao Pedro wykorzystał rzut karny, goście odpowiedzieli tym samym, natomiast w ostatnich minutach dostali dwa kolejne ciosy. Ten mecz pokazał, że goście będą mieli spore problemy z utrzymaniem w Premier League.

Spory zawód przeżyli kibice w Liverpoolu, gdzie Everton dość nieoczekiwanie przegrał z Fulham FC 0:1. Gospodarze mieli inicjatywę, długimi fragmentami byli stroną przeważającą, ale po jednej z akcji złotego gola dla ekipy z Londynu strzelił Bobby Decordova-Reid.

Rozczarowany musiał być też Łukasz Fabiański, który z ławki rezerwowych oglądał poczynania swoich kolegów z meczu z AFC Bournemouth. Co prawda West Ham United prowadził po ładnym golu Jarroda Bowena, ale w końcówce dość przypadkową bramkę zdobył Dominic Solanke i mieliśmy podział punktów.

Jeden gol padł w meczu Sheffield United z Crystal Palace. Jordan Ayew wygrał pojedynek na skrzydle, zagrał mocno wzdłuż piątego metra i do siatki trafił Odsonne Edouard.