Co za wejście Arkadiusza Milika. Polak z piękną asystą [WIDEO]

Juventus FC wygrał na wyjeździe z Empoli FC 2:0 i spora w tym zasługa Arkadiusza Milika. Polak pojawił się na boisku w drugiej połowie. Zaliczył asystę i miał także szansę na gola. To trzeba zobaczyć.

Łukasz Witczyk
asysta Arkadiusza Milika w meczu z Empoli Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: asysta Arkadiusza Milika w meczu z Empoli
Reprezentant Polski walczy o miejsce w pierwszym składzie Juventusu FC. Arkadiusz Milik robi wszystko, by regularnie grać i stanowić o sile zespołu z Turynu. W meczu z Empoli FC udowodnił trenerowi Massimiliano Allegriemu, że warto na niego stawiać. To był bardzo udany występ Milika.

Polski napastnik pojawił się na boisku w 71. minucie, a Stara Dama prowadziła wtedy 1:0. Milik dodał zespołowi energii i doprowadził o tego, że Juventus podwyższył prowadzenie. W 82. minucie Polak zaliczył asystę.

Milik posłał wtedy piłkę na wolne pole za linię obrońców Empoli, a dzieła dopełnił Federico Chiesa. Reprezentant Włoch na pełnej prędkości ominął bramkarza, po czym upadł i wstał, żeby na koniec rajdu strzelić do siatki z ostrego kąta. Ten moment meczu można zobaczyć na poniższym nagraniu.

To jednak nie wszystko. Milik sam miał okazję do tego, by podwyższyć prowadzenie. W 91. minucie po wrzutce z prawego skrzydła Polak uderzył głową. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Tę sytuację również można zobaczyć poniżej.

Juventus po trzech kolejkach Serie A ma na swoim koncie 7 punktów i zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli. Lepsze są tylko Inter i Milan, które wywalczyły po 9 "oczek".