Udany debiut Pachety na ławce Villarrealu

Trwa 5. kolejka La Ligi. W niedzielę po ważne trzy punkty sięgnęło Getafe. Udany debiut w Villarrealu zaliczył trener Pacheta. Pierwsze zwycięstwo odniosła Sevilla.

Michał Piegza
Gerard Moreno PAP/EPA / Janek Skarzynski / POOL / Na zdjęciu: Gerard Moreno
W 5. kolejce ważne trzy punkty zdobyło Getafe. Przed spotkaniem z Osasuną to goście z Pampeluny plasowali się wyżej. Wynik otworzyli jednak gospodarze, przyjezdni wyrównali chwilę przed przerwą.

Po zmianie stron scenariusz powtórzył się. Na gola Getafe szybko odpowiedziała Osasuna. W 86. minucie Nemanja Maksimović zapewnił Getafe ważne trzy punkty i spory awans w tabeli.

Wydarzeniem niedzieli był debiut na trenerskiej ławce Villarrealu Pachety, czyli szkoleniowca, który przed laty prowadził w Ekstraklasie Koronę Kielce.

Zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej źle weszli w mecz, w 44. minucie to gracze Almerii objęli prowadzenie. Wdoliczonym czasie 1. połowy Gerard Moreno wyrównał. Wydawało się, że potyczka zakończy się remisem. Jednak w 94. minucie Alexander Sorloth zapewnił Villarrealowi trzy punkty.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Sevilla, która na własnym stadionie pokonała beniaminka Las Palmas 1:0.

Getafe CF - Osasuna Pampeluna 3:2 (1:1)
1:0 - Mitrović 36'
1:1 - Munoz 45'
2:1 - Carmona 51'
2:2 - Budimir (k.) 57'
3:2 - Maksimović 86'

Villarreal CF - UD Almeria 2:1 (1:1)
0:1 - Akieme 44'