"Koszmarny wybór". Wrze po ogłoszeniu Probierza

Dość niespodziewanie, bo chwilę po godzinie ósmej prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz. Na Twitterze rozpętała się dyskusja.

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Michał Probierz PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Michał Probierz.
Na godzinę 12:00 zaplanowana jest konferencja prasowa Cezarego Kuleszy. Na niej mieliśmy poznać nowego selekcjonera reprezentacji Polski, jednak prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowił inaczej i zrobił to na swój sposób ogłaszając Michała Probierza na Twitterze.

Momentalnie rozpętała się dyskusja na tym portalu. Nie zabrakło słów krytyki, ale także gratulacji i życzeń powodzenia dla nowego selekcjonera.

- Nie wiem czy to wybór dobry czy zły, bo w naszej piłce ostatnio szczególnie nie ma logiki. Czy wierzę w Michała Probierza? Średnio. Czy mam nadzieję, że się mocno pomylę? Tak. Niemniej nasza piłka poszła w stronę, z której niedawno sobie żartowaliśmy - napisał Sebastian Chabiniak, dziennikarz Eleven Sports.

- Czy to był najlepszy wybór z możliwych mam wątpliwości ale teraz też mogę tylko życzyć nowemu selekcjonerowi powodzenia! Dla dobra nas wszystkich - napisał Michał Pol.

ZOBACZ WIDEO: Miażdżąca krytyka reprezentacji Polski. "Trzeba zwolnić PZPN!"

- Uważam, że z branych pod uwagę kandydatów największy mandat miał z racji na ostatnie wyniki Marek Papszun. Michał Probierz swój prime miał kilka lat temu w Jagiellonii. Prezes Kulesza wybrał jednak tego drugiego. Miał do tego prawo. Jego ryzyko i decyzja - skomentował Maciej Wąsowski z portalu weszlo.com.

- Ciekawa forma ogłoszenia nowego selekcjonera - krótko napisał Łukasz "Juras" Jurkowski.

- Jeżeli awansujemy na Mistrzostwa Europy i później wyjdziemy z grupy, to Michał Probierz okaże się wyborem dobrym, jeżeli natomiast nie, to okaże się wyborem złym. Pozdrawiam - dodał lekko żartobliwie Michał Korościel, dziennikarz Radia Zet, EuroSportu i Eleven Sports.

- Nowemu selekcjonerowi życzę oczywiście powodzenia. Z wyboru jestem średnio zadowolony. Uważam, że to był czas na Marka Papszuna. Prezes Kulesza znów zagrał va banque - zdradził Jakub Kłyszejko z TVP Sport.

- Koszmarny wybór. Najgorszy z możliwych - napisał bez ogródek Przemysław Gajzler z Onet.pl

Przed Michałem Probierzem i reprezentacją Polski bardzo trudne zadanie. Obecnie nasza kadra zajmuje przedostatnie miejsce w swojej grupie eliminacji do Euro 2024. Przed Polakami jeszcze trzy mecze, które o wszystkim zadecydują.

Pierwszy z nich odbędzie się na wyjeździe 12 października z Wyspami Owczymi. Dwa kolejne już w naszym kraju - 15 października z Mołdawią i 17 października z Czechami.

Zobacz także:
To dlatego Kulesza postawił na Probierza. Zadecydował ten szczegół
Probierz zmierzy się z klątwą. Wisi nad selekcjonerami od 26 lat

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Czy Michał Probierz sprawdzi się w roli selekcjonera reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×