Lens ponownie ze zwycięstwem w Ligue 1, kwadrans Przemysława Frankowskiego

To nie było łatwe zadanie dla RC Lens! Drużyna Przemysława Frankowskiego pokonała RC Strasbourg 1:0 i powoli oddala się od strefy spadkowej w Ligue 1. Polak zagrał zaledwie 15 minut.

Jakub Kowalski
Radość piłkarzy RC Lens Getty Images / Marcio Machado / Radość piłkarzy RC Lens
Po fatalnym początku sezonu w wykonaniu RC Lens nie ma już śladu. Podopieczni Francka Haise wygrali drugi mecz z rzędu i w niezłym stylu przełamali dość imponującą serię RC Strasbourg Alsace, którzy na własnym stadionie byli niepokonani od 28 kwietnia.

Od pierwszych minut to gospodarze mieli dużo większą przewagę, próbując zaskoczyć Brice Sambę. Reprezentant Francji nie miał jednak zbyt wiele pracy, strzały przeciwników nie były dość precyzyjne. W odwecie z rewelacyjną akcją ruszył Elye Wahi, który dryblingiem minął przeciwników i oddał strzał w kierunku lewego słupka bramki, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Dwukrotnie dość groźnie faulowany był Marvin Senaya, co wymagało interwencji sztabu medycznego Strasbourga. Sędzia w zamian za to wydłużył pierwszą połowę spotkania aż o pięć minut, co wprowadziło nieco nerwowości na boisku w samej końcówce pierwszej części meczu.

Drugą połowę tego pojedynku lepiej rozpoczęli goście. W 50. minucie Lens powinno prowadzić dwiema bramkami, ale po bardzo ładnym uderzeniu Wahiego, skutecznie interweniował Matz Sels. W 75. minucie na boisku pojawił się Przemysław Frankowski, któremu szkoleniowiec dał dzisiaj trochę odpocząć, nie posyłając reprezentanta Polski do pierwszej jedenastki.

Wraz z Polakiem na murawie zameldował się Adrien Thomasson i to 29-letni Francuz miał dwie dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku. W obu sytuacjach niepokonany był bramkarz gospodarzy. Ostatecznie żadna ze stron bramki już nie zdobyła i wicemistrzowie Francji zabierają komplet punktów do domu.

RC Strasbourg - RC Lens 0:1 (0:1)
0:1 - Elye Wahi 17'

RC Strasbourg: Matz Sels - Marvin Senaya, Gerzino Nyamsi, Lucas Perrin, Thomas Delaine - Habib Diarra (81. Ibrahima Sissoko), Ismael Doukoure, Jessy Deminguet (60. Moise Dion) - Angelo, Dilane Bakwa (60. Kevin Gameiro), Emanuel Emegha (70. Lebo Mothiba)

RC Lens: Brice Samba - Jonathan Gradit, Kevin Danso, Facundo Medina - Ruben Aguilar, Nampalys Mendy (65. Salis Abdul Samed), Andy Diouf (85. Neil El Aynaoui), Deiver Machado (75. Przemysław Frankowski) - Florian Sotoca, Angelo Fulgini (75. Adrien Thomasson), Elye Wahi (65. Morgan Guilavogui)

Sędzia: Jerome Brisard

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)