RB Lipsk męczył się z drugoligowcem w Pucharze Niemiec

RB Lipsk jest kolejnym zespołem, który awansował do 1/16 finału Pucharu Niemiec. W środowy wieczór zespół z Lipska wygrał na wyjeździe 3:2 z drugoligowym SV Wehen Wiesbaden.

Tomasz Galiński
radość piłkarzy RB Lipsk Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: radość piłkarzy RB Lipsk
SV Wehen Wiesbaden to zespół będący na 14. miejscu w 2.Bundeslidze, więc faworyt tego meczu był jeden, ale - o dziwo - emocje były do samego końca.

RB Lipsk bardzo szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą Emila Forsberga, błyskawicznie drugiego gola dorzucił Benjamin Sesko i nic nie wskazywało na problemy.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze zdobyli jednak bramkę kontaktową.

Gdy w 70. minucie dublet ustrzelił Sesko, po raz kolejny wydawało się, że Lipsk ma wszystko pod kontrolą, jednak trzy minuty później swoją drugą bramkę zdobył też Ivan Prtajin.

Ostatecznie goście dowieźli wygraną do końcowego gwizdka i zameldowali się w 1/16 finału.

SV Wehen Wiesbaden - RB Lipsk 2:3 (1:2)
0:1 Emil Forsberg 7'
0:2 Benjamin Sesko 18'
1:2 Ivan Prtajin 41'
1:3 Benjamin Sesko 70'
2:3 Ivan Prtajin 73'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)