Telewizja Polska odkryła nieznaną historię z życia Probierza. Pracował tutaj tylko 48 godzin

Michał Probierz jako trener pracował w dziesięciu polskich klubach. Tylko dwa dni trwała jego "kadencja" w Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Portal sport.tvp.pl ujawnił powody rozstania z klubem. Ta sytuacja mogła wpłynąć na jego przyszłość.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Michał Probierz WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Michał Probierz
To była jedna z najkrótszych trenerskich kadencji w historii polskiego futbolu. 6 stycznia 2022 roku Michał Probierz został ogłoszony nowym szkoleniowcem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza i miał pomóc w uratowaniu zespołu przed spadkiem z PKO Ekstraklasy. Probierz miał mieć wpływ na politykę transferową klubu.

Jednak po dwóch dniach zrezygnował z pracy, a kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Kulisy rozstania były owiane tajemnicą, ale teraz ujawniło je TVP Sport. Okazuje się, że ustalenia z trenerem nie były respektowane przez najważniejsze osoby w klubie.

Powodem odejścia Probierza miał być ruch dyrektora sportowego Krzysztofa Witkowskiego juniora. Ten wysłał propozycję kontraktową do 37-letniego lewego obrońcy, Jiriego Fleismana. Probierz nie zgadzał się na jego zakontraktowanie.

ZOBACZ WIDEO: Krychowiak żegna się z reprezentacją. Co na to kibice? [SONDA WP]
"Probierz, który przy podpisywaniu kontraktu ustalił pewne standardy szybko zrozumiał, że nie wszystkie zasady będą respektowane. Dlatego złożył rezygnację. Wyczuł, że pobyt w Niecieczy będzie ciągłą "wojną" i przeciąganiem liny. A transfer Fleismana... i tak nie doszedł do skutku" - czytamy.

Ruch ten miał duży wpływ na zawodową przyszłość Probierza. Ten w lipcu 2022 roku został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski U-21. Prowadził ją przez ponad rok, a kadra pod jego wodzą rozegrała 10 spotkań.

We wrześniu tego roku został z kolei nowym selekcjonerem pierwszej reprezentacji i na tym stanowisku zastąpił Fernando Santosa. Kto wie, czy gdyby nie odszedł z Niecieczy, to jego trenerska kariera potoczyłaby się w ten sposób.

Czytaj także:
"Jeden z najlepszych w historii". Polak zatrzyma Bayern?
Wyjątkowy mecz dla trenera Realu Madryt. Otrzymał brawa od Włochów

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×