Trwa passa Chojniczanki. Sobota zwrotów akcji w II lidze

Wygrana 2:1 z Zagłębiem II Lubin jest czwartą z rzędu Chojniczanki w II lidze. W pozostałych sobotnich spotkaniach zwyciężała drużyna, która jako pierwsza straciła gola.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Rozpędzająca się Chojniczanka zwyciężyła w trzech wcześniejszych meczach ligowych, a punktowała nieprzerwanie w czterech kolejkach. W sobotę podjęła Zagłębie II Lubin, które z kolei zwolniło po imponującym rozpoczęciu sezonu. Za Miedziowymi były trzy porażki z rzędu przed przyjazdem do Chojnic. Serie zostały przedłużone, a Chojniczanka strzeliła gola na miarę zwycięstwa 2:1 w 54. minucie.

Sandecja Nowy Sącz ma w tym sezonie dużo wspólnego z Krakowem, ponieważ rozgrywa domowe mecze na stadionie Garbarni. Jest to spowodowane przebudową obiektu w Nowym Sączu. W sobotę najgorszy drugoligowiec zagrał ponownie w Krakowie, ale jako gość na stadionie Hutnika. Sandecja zapewniła sobie komplet punktów w 89. minucie strzałem Denisa Potomy na 2:1. Na przerwę schodziła z golem straty do przeciwnika, ale ambitnie odwróciła wynik.

Wisła Puławy nie potrafiła zwyciężyć w czterech poprzednich meczach, przez co straciła kontakt z czołowymi drugoligowcami. Duma Powiśla starała się o przełamanie w meczu z przedostatnim w tabeli beniaminkiem Olimpią Grudziądz. Biało-Zieloni nie wygrali od siedmiu kolejek, a w pięciu ostatnich wyłącznie ponosili porażki. Był to kolejny mecz, w którym doszło do odwrócenia wyniku. Olimpia prowadziła 1:0, a zwyciężyła 3:1 Wisła. Mateusz Klichowicz strzelił dwa gole.

Pogoń Siedlce i Skra Częstochowa przystąpili do bezpośredniego meczu z takim samym dorobkiem 17 punktów. O wyższej lokacie w tabeli siedlczan decydowały detale. Skra stawiła się w województwie mazowieckim po siedmiu kolejkach bez porażki i otworzyła wynik strzałem Oliviera Wyparta. Tradycji stało się zadość i Pogoń zmieniła wynik na 2:1 uderzeniami Jakuba Siniora i Damiana Nowaka.

12. kolejka II ligi:

Chojniczanka - Zagłębie II Lubin 2:1 (1:1)
1:0 - Antoni Prałat 4'
1:1 - Patryk Kusztal (k.) 23'
2:1 - Grzegorz Szymusik 54'

Hutnik Kraków - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:0)
1:0 - Deniss Rakels 44'
1:1 - Mikołaj Kwietniewski 55'
1:2 - Denis Potoma 89'

Wisła Puławy - Olimpia Grudziądz 3:1 (2:1)
0:1 - Oskar Sikorski 32'
1:1 - Maksymilian Tkocz 40'
2:1 - Mateusz Klichowicz 45'
3:1 - Mateusz Klichowicz 90'

Pogoń Siedlce - Skra Częstochowa 2:1 (0:0)
0:1 - Olivier Wypart 48'
1:1 - Jakub Sinior 54'
2:1 - Damian Nowak 87'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?