Smutny wieczór Polaków w The Championship

We wtorkowy wieczór w 13. kolejce The Championship porażki poniosły zespoły z Polakami w składach, czyli Huddersfield Town (Michał Helik), Norwich City (Przemysław Płacheta) i Millwall FC (Bartosz Białkowski).

Tomasz Rosiński
Michał  Helik Newspix / Gareth Evans / Na zdjęciu: Michał Helik
Helik rozegrał całe spotkanie w barwach Huddersfield, ale jego zespół został rozbity przez własną publicznością przez ekipę Cardiff City, która triumfowała 4:0. Strzelanie w tej konfrontacji rozpoczął już w 2. minucie Callum Robinson, a później do siatki trafiali kolejno Dimitrios Goutas, Yakou Meite i Perry Ng.

Drużyna Norwich City nie zatrzymała znajdującego się z znakomitej formie Middlesbrough, które zwyciężyło 2:1 po golach Sama Greenwooda i Sama Silvery. Natomiast honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Jonathan Rowe. Płacheta w barwach Kanarków występował na murawie od 78. minuty potyczki.

Zespół Millwall, którego bramkarzem jest Bartosz Białkowski (rozegrał cały mecz), od 3. minuty prowadził z Blackburn Rovers, ale ostatecznie poległ 1:2.