Barcelonie należał się karny? Od razu przypomnieli sytuację z Lewandowskim

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Joan Valls/Urbanandsport/NurPhoto / Na zdjęciu: kontrowersyjna sytuacja z Ronaldem Araujo i Aurelienem Tchouamenim

FC Barcelona prowadziła z Realem Madryt 1:0, by przegrać 1:2. Kataloński "Sport" jest zdania, że mistrz Hiszpanii w pierwszej połowie powinien otrzymać rzut karny. Dziennik wykorzystał okazję, by przypomnieć sytuację z czerwoną kartką "Lewego".

Na sobotę zaplanowano pierwsze El Clasico w tym sezonie. Dla FC Barcelony była to idealna okazja, by wyprzedzić Real Madryt w tabeli La Liga. I po pierwszej połowie gospodarze byli na dobrej drodze, by tego dokonać.

Po bramce Ilkaya Gundogana w 6. minucie mistrz Hiszpanii wyszedł na prowadzenie. W drugiej połowie Jude Bellingham doprowadził do remisu, a w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania.

Tym samym Królewscy wywieźli trzy punkty z Barcelony. Jednak mogłoby do tego nie dojść, gdyby gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 2:0. A zdaniem katalońskiego "Sport" Blaugrana powinna mieć doskonałą okazję na powiększenie przewagi.

W końcówce pierwszej połowy Barca miała rzut rożny. Po dośrodkowaniu w polu karnym upadł Ronald Araujo, którego na ziemię wyraźnym chwytem powalił Aurelien Tchouameni. Nie zareagował jednak sędzia tego meczu Gil Manzano, a także VAR. Wyżej wspomniany dziennik uważa, że w tej sytuacji powinien odgwizdać rzut karny.

- W przerwie meczu mówili w szatni o tej sytuacji, ale ja nie widziałem jej dokładnie. To nie jest najważniejsza rzecz, nie przegraliśmy przez sędziego - powiedział po zakończonym spotkaniu Xavi odnośnie tej sytuacji.

Kataloński "Sport" od samego początku wyboru Manzano na sędziego El Clasico miał wątpliwości. "Barca zdecydowanie jest drużyną, która najczęściej cierpiała z powodu Gila Manzano na boisku. Sędzia pokazał łącznie dziesięć czerwonych kartek zawodnikom Blaugrany, cztery za podwójną żółtą i sześć za bezpośrednią czerwoną. Ostatni raz sędzia ten kuriozalnie wyrzucił Roberta Lewandowskiego"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Twoim zdaniem FC Barcelonie należał się rzut karny?