AS Roma i Liverpool FC zahamowali w Lidze Europy

Po trzech kolejkach piłkarze AS Romy i Liverpool FC prowadzili w grupach Ligi Europy z kompletem punktów. Passa obu zespołów zakończyła się. Klub z Rzymu przegrał 0:2 ze Slavią Praga, a The Reds ponieśli porażkę 2:3 z Toulouse FC.

Mecz Ligi Europy: Slavia Praga - AS Roma PAP/EPA / Martin Divisek / Mecz Ligi Europy: Slavia Praga - AS Roma
Choć Jose Mourinho narzeka na zbyt wąska kadrę do gry na trzech frontach, to AS Roma radziła sobie dobrze w grupie Ligi Europy i w czwartek miała możliwość zapewnienia sobie awansu. Na Nicolę Zalewskiego i spółkę czekało teoretycznie najtrudniejsze starcie - musieli powalczyć na wyjeździe ze Slavią Praga. Polak nie zagrał w tym meczu z powodu choroby.

Jego kompani, zgodnie z przewidywaniami, mieli trudną przeprawę. W 49. minucie Vaclav Jurecka wpakował piłkę z bliska do bramki Giallorossich, a drugiego gola dołożył zza pola karnego w 74. minucie Lukas Masopust. AS Roma poniosła porażkę 0:2.

Także Liverpool FC miał komplet dziewięciu punktów na półmetku gry w grupie Ligi Europy. The Reds nie chcieli hamować i po następne zwycięstwo wybrali się do Tuluzy. Przeciwnik podopiecznych Juergena Kloppa ma problemy i ma tylko punkt przewagi nad miejscem barażowym w tabeli Ligue 1. W czwartek Toulouse FC pokazało jednak pazurki i zwyciężyło 3:2. W 97. minucie The Reds cieszyli się z wyrównania, ale trafienie zostało anulowane z powodu zagrania ręką ku radości gospodarzy.

Maccabi Hajfa wróciło do rywalizacji w grupie Ligi Europy. Dwa tygodnie temu nie zagrało z powodu wybuchu konfliktu zbrojnego z udziałem Izraela. Do pojedynku Maccabi z Villarrealem doszło w czwartek na Cyprze. Formalni gospodarze skorzystali z gościnności AEK-u Larnaka. Maccabi zagrało bez kompleksów z przeciwnikiem z La Ligi i potrafiło długo utrzymywać prowadzenie po golu Abdoulaye'a Secka w 30. minucie. Finisz należał jednak do Villarrealu, który odwrócił wynik na 2:1.

4. kolejka fazy grupowej Ligi Europy:

Grupa B:

Ajax Amsterdam - Brighton and Hove Albion 0:2 (0:1)

Grupa E:

LASK - Royale Union Saint-Gilloise 3:0 (2:0)

1:2 - Alexander Sorloth 86'

Stade Rennais - Panathinaikos Ateny 3:1 (1:1) 1:0 - Fabian Rieder 9' 1:1 - Fotis Ioannidis (k.) 34' 2:1 - Ibrahim Salah 65' 3:1 - Ludovic Blas (k.) 70'

Liga Europy, gr. F

1 Villarreal CF 6 4 1 1 9:7 13
2 Stade Rennais 6 4 0 2 13:6 12
3 Maccabi Hajfa 6 1 2 3 3:9 5
4 Panathinaikos Ateny 6 1 1 4 7:10 4

Grupa G:

Servette Genewa - Sheriff Tyraspol 2:1 (0:1)
0:1 - Yoan Severin (sam.) 13'
1:1 - Steve Rouiller 84'
2:1 - Chris Bedia (k.) 90'

Slavia Praga - AS Roma 2:0 (0:0) 1:0 - Vaclav Jurecka 54' 2:0 - Lukas Masopust 74'