Szybko poszło. Tak Aston Villa "napoczęła" Legię [WIDEO]

Legia Warszawa już od 4. minuty przegrywała z Aston Villą 0:1 w meczu 5. kolejki Ligi Konferencji Europy. Moussa Diaby wykorzystał swoją szybkość i precyzyjnym strzałem pokonał Kacpra Tobiasza.

Tomasz Galiński
Moussa Diaby strzela gola Legii Twitter / Viaplay / Twitter / Na zdjęciu: Moussa Diaby strzela gola Legii
Od początku wiadomo było, że będzie ciężko, bo Aston Villa u siebie jest piekielnie mocna. Licząc Premier League oraz europejskie puchary, daje to piętnaście kolejnych zwycięstw na Villa Park.

I choć jedni i drudzy mieli przed tym spotkaniem po dziewięć punktów w tabeli, to jednak zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy aktualnie zajmują czwarte miejsce w Premier League.

Ale chyba nikt nie spodziewał się, że koszmar zacznie się tak wcześnie. Szczególnie, że.. trzy minuty były naprawdę dobre w wykonaniu legionistów. Niestety, później trener Kosta Runjaić mógł podrzeć wszystkie notatki i zacząć wdrażać w życie plan B.

Aston Villa ruszyła z kontrą i nie było czego zbierać. Moussa Diaby wykorzystał swoją szybkość, nie dał się dogonić, a następnie łatwo ograł Artura Jędrzejczyka i płaskim strzałem zaskoczył Kacpra Tobiasza.

Gol na 1:0

Później legioniści wyrównali po pięknym strzale Ernesta Muciego (---> WIĘCEJ), ale w drugiej połowie gospodarze wrócili na prowadzenie.

Po stałym fragmencie gry do siatki trafił Alex Moreno.