RB Lipsk nie dało szans. Rośnie przewaga

RB Lipsk jest coraz bliżej realizacji celu, jakim jest miejsce w czołowej czwórce Bundesligi. Zespół spod znaku czerwonego byka nie dał szans TSG 1899 Hoffenheim, triumfując 3:1.

Łukasz Witczyk
Xaver Schlager (z lewej) i Ihlas Bebou Getty Images / Luciano Lima / Na zdjęciu: Xaver Schlager (z lewej) i Ihlas Bebou
Zarówno RB Lipsk, jak i TSG 1899 Hoffenheim mają aspiracje sięgające miejsc, które gwarantować będą udział w Lidze Mistrzów. Po czternastu kolejkach wyżej był zespół spod znaku czerwonego byka, który był czwarty w tabeli i miał zdobytych 29 punktów. Bilans Wieśniaków to 23 "oczka" i szóste miejsce.

Od pierwszego gwizdka znacznie aktywniejsi w ataku byli gospodarze. I to oni w 34. minucie objęli prowadzenie. Po wrzutce z rzutu wolnego i ogromnym zamieszaniu w polu karnym rywali, piłka trafiła do Lukasa Klostermanna. Ten z najbliższej odległości nie miał problemów z tym, by wpakować piłkę do siatki.

Jeszcze przed przerwą przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu. Robert Skov precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Ozan Kabak ubiegł bramkarza RB Lipsk. Piłka po uderzeniu głową wpadła do bramki rywali. Tym samym do przerwy był remis 1:1.

Po przerwie dominował już zespół z Lipska. W 70. minucie gola dla ekipy spod znaku czerwonego byka strzelił Emil Forsberg, a po kilku chwilach było już 3:1 za sprawą Mohameda Simakana. Tym samym RB zbliżyło się do miejsca w Lidze Mistrzów, a przewaga nad TSG to już 9 punktów.

RB Lipsk - TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (1:1)
1:0 - Lukas Klostermann 34'
1:1 - Ozan Kabak 42'
2:1 - Emil Forsberg 70'
3:1 - Mohamed Simakan 74'