Puchar Anglii: były mistrz z awansem. Nie dopuścił do niespodzianki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / zdjęcie poglądowe
Materiały prasowe / / zdjęcie poglądowe

Blackburn Rovers uzupełnił stawkę uczestników 1/8 finału Pucharu Anglii. Trzykrotny mistrz kraju pokonał w poniedziałek niżej notowane Wrexham 4:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Gospodarze występują na co dzień w The Championship (drugi poziom rozgrywkowy), zaś ich przeciwnik w League 2 (czwarty), więc faworyt był jasny.

Mimo to przez niespełna kwadrans w pierwszej połowie na Ewood Park zapachniało sensacją. Drużyna Philipa Parkinsona objęła prowadzenie po bramce Andy'ego Cannona. Reakcja miejscowych była jednak bardzo zdecydowana i jeszcze przed przerwą nie tylko odrobili straty, ale też wyszli na prowadzenie 3:1.

Po zmianie stron ekipa Blackburn Rovers dołożyła czwartego gola i wygrała dość gładko, meldując się w 1/8 finału Pucharu Anglii. Tam wyzwanie będzie już znacznie poważniejsze, bo rywalem trzykrotnego mistrza (ostatni tytuł zdobył w 1995 roku) będzie Newcastle United.

Do zakończenia 1/16 finału pozostało jeszcze pięć spotkań powtórzonych. Odbędą się one w połowie przyszłego tygodnia.

Blackburn Rovers - Wrexham 4:1 (2:1) 0:1 - Andy Cannon 19' 1:1 - Sammie Szmodics 32' 2:1 - Sam Gallagher 34' 3:1 - Sammie Szmodics 45+1' 4:1 - Sondre Tronstad 59'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy w następnej rundzie Blackburn Rovers wyeliminuje Newcastle United?