Piotrowski zawiódł w ważnym momencie. Potem odetchnął z ulgą [WIDEO]

Jakub Piotrowski nie popisał się w serii "jedenastek". Jego klubowi koledzy stanęli jednak na wysokości zadania i Ludogorec Razgrad pokonał CSKA Sofia w meczu o Superpuchar Bułgarii.

Rafał Szymański
strzał Piotrowskiego YouTube / gong.bg / Na zdjęciu: strzał Piotrowskiego
Pierwsza połowa ułożyła się po myśli zawodników Ludogorca Razgrad. W ósmej minucie tego spotkania sędzia główny przyznał faworytom rzut karny, a po chwili drogę do siatki znalazł pochodzący z Beninu Olivier Verdon.

Drużyna CSKA musiała radzić sobie osłabieniu od 48. minuty, kiedy Johnathan obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Pomimo tego, ekipa z Sofii zdołała doprowadzić do remisu w regulaminowym czasie za sprawą Nedeljko Piscevicia.

Seria "jedenastek" wyłoniła zwycięzcę meczu, którego stawką był Superpuchar Bułgarii. Niestety, Jakub Piotrowski jako jedyny gracz Ludogorca zmarnował swoją szansę. Reprezentant Polski uderzył w lewą stronę, ale golkiper CSKA wyczuł jego intencje.

Po końcowym gwizdku Piotrowski i spółka mogli świętować. Verdon przypieczętował zwycięstwo Ludogorca 4:2 w rzutach karnych.

Jako pierwszy w historii klub Ludogorec dwa razy z rzędu wywalczył Superpuchar Bułgarii. Będący kapitanem drużyny Piotrowski miał swój udział w tym sukcesie.

Ludogorec Razgrad - CSKA Sofia 1:1 (1:0), rzuty karne 4:2
1:0 - Olivier Verdon (k.) 9'
1:1 - Nedeljko Piscević 62'