Benedyczak znowu w akcji. Gol w drugim kolejnym meczu [WIDEO]

Przed tygodniem Adrian Benedyczak się przełamał, a przeciwko Calcio Como znowu przypomniał o sobie. Polak zapewnił remis Parmie 1:1.

Rafał Szymański
gol Benedyczaka YouTube / Fox Deportes / Na zdjęciu: gol Benedyczaka
Ekipa ze Stadio Ennio Tardini jest zdecydowanym liderem stawki Serie B. Tym razem Parma walczyła o ligowe punkty na wyjeździe z Calcio Como, które niezmiennie znajduje się na miejscu premiowanym udziałem w barażach o awans.

Adrian Benedyczak znalazł się w podstawowym składzie gości i potrzebował kilkudziesięciu sekund, żeby zaznaczyć swoją obecność na boisku. Reprezentant Polski rozpoczął strzelanie w trzeciej minucie sobotniej rywalizacji.

Napastnik po wszystkim mógł podziękować klubowemu koledze. Valentin Mihaila ośmieszył defensywę gospodarzy, po czym idealnie wyłożył piłkę Benedyczakowi. Uderzeniem z kilku metrów 23-latek tylko dopełnił formalności.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej części gry. Doświadczony Simone Verdi ustalił w 24. minucie ustalił rezultat na 1:1.

Wydaje się, że Benedyczak przebudził się na dobre. Na zapleczu włoskiej elity snajper Parmy może pochwalić się dziewięcioma trafieniami oraz trzema asystami.

Calcio Como - Parma Calcio 1913 1:1 (1:1)
0:1 - Adrian Benedyczak 3'
1:1 - Simone Verdi 24'