Real Madryt utrzymuje przewagę. Oto tabela La Liga po 26. meczu Królewskich

W niedzielę Real Madryt mógł czuć delikatną presję, a to ze względu na to, że w sobotę FC Barcelona wygrała swój mecz. Królewscy dali radę i wygrali z Sevillą, dzięki czemu utrzymują swoją przewagę w tabeli.

Kuba Duda
Kuba Duda
piłkarze Realu Madryt Getty Images / Photo by Angel Martinez/Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
W ostatnich tygodniach FC Barcelona trochę poprawiła swoją sytuację w tabeli La Liga, wskoczyła na podium i nawet zaczęła marzyć o pogoni za Realem Madryt. Zwycięstwo Barcy z Getafe sprawiło, że kibice tego zespołu z nieco większym zaciekawieniem oglądali niedzielny mecz Królewskich z Sevillą FC.

Gdyby madrytczycy zremisowali, Blaugrana traciłaby do nich już tylko sześć punktów, a to jest już odległość, którą z pewną dozą szczęścia można dość szybko odrobić. I przez długi czas mogli mieć nadzieję, że ten mecz faktycznie skończy się podziałem punktów.

Bowiem do 81. minuty wciąż był wynik bezbramkowy, ale właśnie wtedy fajerwerki postanowił odpalić wpuszczony kilka minut wcześniej na boisko Luka Modrić. Chorwat uderzył z dystansu w taki sposób, że bramkarz rywala nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Później Real skutecznie odpierał dość nieudolne ataki przeciwników z Andaluzji i ostatecznie wygrał te spotkanie 1:0. Dzięki temu Los Blancos utrzymali przewagę w tabeli nad Barceloną, a nad innymi zespołami mogą ją nawet powiększyć.

Na pewno zrobili to już względem Atletico Madryt, które w 26. kolejce zremisowało z Almerią. Kolejną ekipą, której strata do lidera może wzrosnąć, jest Girona FC, która swoje starcie w tej serii gier rozegra dopiero w poniedziałek. Jej rywalem będzie Rayo Vallecano.