Kiedy jeden Mbappe to za mało. Real planuje pozyskać dwóch

Jak informuje "OKdiario", Real Madryt pozyska latem 2024 roku nie tylko Kyliana Mbappe. Do drużyny ma dołączyć również jego młodszy brat Ethan.

Tomasz Galiński
Tomasz Galiński
Kylian Mbappe i Ethan Mbappe Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Ethan Mbappe
Co prawda emir Kataru ma we wtorek podjąć ostateczną próbę przekonania Kyliana Mbappe do pozostania w PSG, ale wydaje się, że jest to z góry skazane na niepowodzenie.

Według największych mediów we Francji oraz w Hiszpanii Mbappe podjął już decyzję i po zakończeniu sezonu odejdzie z Paryża, a jego nowym zespołem będzie Real Madryt. I jeśli wierzyć tym źródłom nic nie jest w stanie sprawić, że zmieni zdanie.

Jak informuje "OKdiario", Mbappe doszedł już do porozumienia z Realem ws. kontraktu indywidualnego. Wszystko było ustalone, ale parę dni temu otoczenie zawodnika chciało dokonać drobnej korekty w umowie. Chodziło o Ethana Mbappe, czyli młodszego brata Kyliana. On również miałby dołączyć do drużyny "Królewskich".

ZOBACZ WIDEO: Barcelona ma kolejny wielki talent. Po tym golu komentator aż krzyczał

To miało być czymś w rodzaju sugestii już po podpisaniu umowy przedwstępnej.

Real miał się nad tym zastanowić i ostatecznie dał zgodę. Oczywiście Ethan dołączy do Realu Madryt Castilla (drugi zespół). Ma balansować pomiędzy pierwszą i drugą drużyną, więc można założyć, że trenowałby z "jedynką", a spotkania rozgrywał w rezerwach.

Taki transfer nie będzie żadnym problemem, bo Ethan ma ważny kontrakt z PSG do 30 czerwca 2024 roku, tak samo, jak Kylian.

Nie jest to jednak jeszcze tak ważny zawodnik, jak brat. W pierwszym zespole PSG odgrywa marginalną rolę (dotychczas wystąpił jedynie w trzech meczach). Jest za to podstawowym piłkarzem drużyny młodzieżowej.

Paryżanie mieli nadzieję, że Ethan pozostanie w klubie, mieli dla niego przygotowany nowy kontrakt, ale jest to obecnie wstrzymane z uwagi na potencjalne przenosiny do Madrytu.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×