Niedziela w Fortuna I lidze na remis. Podział punktów w derbach

Górnik Łęczna i Motor Lublin zadali sobie po jednym ciosie w derbach. Punktami podzielili się również Podbeskidzie Bielsko-Biała z Zagłębiem Sosnowiec, a także Polonia Warszawa z Chrobrym Głogów.

Motor Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Motor Lublin
Motor Lublin strzelił gola na 1:0 w 32. minucie derbów. Podopieczni Goncalo Feio nie byli równie groźni jak gospodarze na początku meczu, ale kiedy sami zabrali się do atakowania, to niebawem cieszyli się z prowadzenia. Bartosz Wolski dostał piłkę blisko pola karnego i pokonał Macieja Gostomskiego płaskim uderzeniem.

Gol Bartosza Wolskiego miał zły wpływ na grę Górnika, który do końca pierwszej połowy odpowiedział jedynie strzałem Mateusza Młyńskiego w boczną siatkę. Z kolei Motor mógł skryć się na własnej połowie boiska i tak z powodzeniem kontrolował przebieg wydarzeń.

Po przerwie sytuacja odwróciła się. Motor zmarnował ogromną szansę na drugiego gola, kiedy to Piotr Ceglarz nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Maciejem Gostomskim. Łęcznianie wymierzyli karę za nieskuteczność w 57. minucie strzałem na 1:1 młodzieżowca Kacpra Łukasiaka po dograniu Pawła Żyry.

Po wyrównaniu obu zespołom nie udało się rozstrzygnąć derbów. Najbliżej tego był Karol Podliński z Górnika, jednak z najbliższej odległości strzelił nad poprzeczką, dobijając uderzenie Ilkaya Durmusa po interwencji Kacpra Rosy. Tym samym Górnik i Motor podzielili się punktami w Łęcznej.

Do podziałów punktów doszło również w innych niedzielnych meczach na zapleczu PKO Ekstraklasy. Bezbramkowy wynik meczu na dnie nie poprawia sytuacji ani przedostatniego w tabeli Podbeskidzia Bielsko-Biała, ani ostatniego Zagłębia Sosnowiec. Z kolei Polonia Warszawa zremisowała 1:1 z Chrobrym Głogów i pozostała trzecim zespołem w strefie spadkowej.