Wszystko jasne! Znamy rywala Polaków i termin finału barażu

Połowa barażowej drogi do Euro 2024 za reprezentacją Polski. Biało-Czerwoni wiedzą już, z kim zagrają w finale i kiedy dojdzie do decydującego starcia.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Polski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Drużyna Michał Probierza bez trudu poradziła sobie z Estonią (zwyciężyła na PGE Narodowym aż 5:1) i teraz stanie naprzeciw Walii. Ona również awansowała dość pewnie, ogrywając u siebie Finlandię 3:1.

Finał zaplanowano we wtorek o godz. 20.45 w Cardiff. Atut własnego boiska będą mieć zatem Walijczycy.

W pozostałych ścieżkach Gruzja zmierzy się z Grecją, natomiast Ukraina zagra z Islandią.

Zwycięzcy tych trzech meczów awansują do turnieju finałowego Euro 2024 i za kilka miesięcy pojadą do Niemiec.

Jeśli Biało-Czerwoni wygrają w barażowym finale (o wszystkim decyduje jedna potyczka, więc w przypadku remisu po 90 minutach, zarządzona zostanie dogrywka, a potem ewentualnie konkurs rzutów karnych), to w fazie grupowej turnieju głównego ich przeciwnikami będą Holandia, Austria oraz Francja.