Matty Cash po badaniach w Anglii. Jest diagnoza

Matty Cash 11 minut gry przeciwko Estonii w barażu Euro 2024 przypłacił kontuzją uda. Reprezentanta Polski czeka teraz trzytygodniowa przerwa - dowiedział się portal Meczyki.pl.

Piotr Bobakowski
Matty Cash WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Matty Cash
Obrońca Aston Villa i reprezentacji Polski Matty Cash nie będzie miło wspominać baraży do Euro 2024. 26-latek w meczu z Estonią (5:1) odniósł kontuzję po 11 minutach rywalizacji od wejścia na boisko (stało się to w 2. połowie spotkania na PGE Narodowym w Warszawie).

Z powodu urazu uda Cash nie będzie mógł pomóc Biało-Czerwonym w pojedynku z Walią (26. marca w Cardiff), który zadecyduje o awansie na mistrzostwa Europy w Niemczech (finały Euro 2024 odbędą się w dniach 14 czerwca - 14 lipca).

Jak ustalił portal Meczyki.pl, badania przeprowadzone w Anglii potwierdziły, że Cash zmaga się z urazem mięśnia dwugłowego uda. Wiadomo też, ile zawodnik będzie musiał pauzować.

"Matty Cash już po badaniach w Anglii. Obrońca ma pauzować ok. trzy tygodnie z powodu urazu mięśnia dwugłowego. Kosztowne jedenaście minut z Estonią" - poinformował we wpisie na X Tomasz Włodarczyk (Meczyki.pl).

"Wspaniała noc w Warszawie zakończyła się dla mnie źle! Życzę powodzenia w finale! Naprzód Polsko!" - napisał angielsko-polski piłkarz w mediach społecznościowych.