Czerwona kartka w 6 sekundzie i to w Polsce. Jest nagranie

W podkarpackiej IV lidze byliśmy świadkami kuriozalnego rozpoczęcia spotkania. Po zaledwie kilku sekundach zawodnik Cosmosu Nowotaniec wyleciał z boiska.

Robert Czykiel
faul zawodnika Cosmosu Nowotaniec Twitter / Na zdjęciu: faul zawodnika Cosmosu Nowotaniec
Mecz Cosmos Nowotaniec - Pogoń-Sokół Lubaczów pewnie przeszedłby bez większego echa. Mowa w końcu o IV lidze podkarpackiej, którą nie interesuje się zbyt wielu kibiców. Rozgłos jednak zapewnił jeden z zawodników drużyny gospodarzy.

Kacper Pieniążek już w pierwszej minucie wyleciał z boiska. A dokładniej była to... szósta sekunda. W pierwszej akcji gracz Cosmosu zachował się nieodpowiedzialnie, próbując przejąć piłkę.

20-latek kopnął w głowę przeciwnika, gdy ten chciał wybić futbolówkę. Sędzia zareagował bardzo szybko i nie tylko odgwizdał przewinienie, ale także pokazał Pieniążkowi czerwoną kartkę.

"Najszybsza czerwona kartka na polskich boiskach?" - zastanawia się Podkarpacki ZPN w platformie X.

To trudno zweryfikować, ale w historii futbolu mieliśmy zawodników, którzy byli szybsi. Jednym z rekordzistów jest Lee Todd, który w barwach Cross Farm Park Celtic wyleciał z boiska po dwóch sekundach.

Cosmos Nowotaniec przez całe spotkanie musiał grać w osłabieniu, ale zdołał wygrać 1:0. Zwycięski gol padł w 77. minucie. Dzięki temu udało się utrzymać pozycję lidera w IV lidze podkarpackiej.

Adam Owen: Jeśli Walia to zrobi, Polska będzie miała ogromne kłopoty w Cardiff >>