Od rana Włosi piszą o Szczęsnym po tym, co zrobił w niedzielę

Juventus FC w niedzielnym meczu Serie A pokonał ACF Fiorentinę 1:0. Ogromna w tym zasługa Wojciecha Szczęsnego, który kilka razy ratował swój zespół przed stratą gola. Tak polskiego bramkarza oceniły włoskie media.

Łukasz Witczyk
Wojciech Szczęsny Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Juventus zrobił kolejny krok w kierunku awansu do Ligi Mistrzów. Piłkarze z Turynu dość szczęśliwie pokonali ACF Fiorentinę 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 21. minucie zdobył Federico Gatti. W drugiej połowie kapitalną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

Polak zaimponował swoimi umiejętnościami w 74. minucie meczu, kiedy to uderzał Nicolas Gonzalez. Argentyńczyk przygotował sobie piłkę do oddania strzału ze skraju pola karnego. Była to precyzyjna próba, która zmierzała praktycznie w światło bramki Szczęsnego. Ten jednak pokazał swój kunszt i za sprawą interwencji sparował futbolówkę na poprzeczkę.

Zachwycone Szczęsnym są włoskie media. Zdaniem "La Gazzetty dello Sport", Szczęsny był bohaterem Juventusu. "Uratował wynik" - czytamy. Polak zasłużył na "siódemkę" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "jedynka" to występ poniżej krytyki, a "dziesiątka" oznacza klasę światową.

Na "siódemkę" Szczęsny zasłużył także zdaniem portalu corriere.it. "Świetna pierwsza połowa. W drugiej sięgnął po piłkę po strzale Gonzaleza. Odbił ją na poprzeczkę i uratował zwycięstwo" - uzasadniono. Taką samą notę dał włoski oddział Sky.

Z kolei calciomercato.it dał reprezentantowi Polski notę "7,5" i byłą to najwyższa ocena w zespole Juventusu. "Miał decydującą o wyniku interwencję" - uargumentowano.

Wysoko umiejętności Polaka ocenił też włoski Eurosport. "W pierwszej połowie bez znaczących interwencji. W drugiej zatrzymał łatwy strzał Baraka. Trudności sprawił mu Gonzalez. To była interwencja za trzy punkty" - czytamy w podsumowaniu występu Szczęsnego, który zasłużył na "siódemkę".

Juventus po wygranej nad Fiorentiną zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 62 punktów.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)