Lewandowski pnie się w rankingu. Przeskoczył legendę

Robert Lewandowski awansował w klasyfikacji najskuteczniejszych graczy w historii FC Barcelony. Polak wyprzedził słynnego Michaela Laudrupa.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Obie drużyny narzuciły naprawdę wysokie tempo od samego początku spotkania rozgrywanego na Estadi Olimpic Lluis Company. FC Barcelona przegrywała 1:2 z Valencią, która jednak od doliczonego czasu pierwszej połowy musiała radzić sobie w osłabieniu.

Już w 49. minucie Katalończycy wykorzystali grę w liczebnej przewadze. Ilkay Gundogan dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego do Roberta Lewandowskiego, a ten strącił piłkę głową. Po jego uderzeniu bramkarz nie zdążył zareagować. W końcówce meczu doświadczony napastnik znowu pokonał golkipera Valencii, żeby później skompletować hat-tricka.

Lewandowski nie traci skuteczności. W rankingu najlepszych strzelców wszech czasów FC Barcelony Polak awansował na 45. miejsce. 35-latek zdobył łącznie 56 bramek i w poniedziałek wyprzedził Michaela Laudrupa, mogącego pochwalić się 54 strzelonymi golami. Słynny Duńczyk grał w barwach "Blaugrany" w latach 1989-1994.

Wszystko wskazuje na to, że Lewandowski będzie kontynuował swoją karierę w Barcelonie, więc niebawem może dogonić kolejne legendy. Na 44. pozycji znajduje się Andres Iniesta z 57 bramkami na koncie. Absolutnym rekordzistą pozostaje oczywiście Lionel Messi (672 gole).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lewandowski już w tym sezonie dogoni Iniestę?