Inter Mediolan postrzelał jak na mistrza przystało

Inter Mediolan powoli kończy udany dla siebie sezon w lidze włoskiej. Mistrz kraju zdemolował 5:0 Frosinone Calcio na rozpoczęcie kolejki.

Mecz Serie A: Frosinone Calcio - Inter Mediolan PAP/EPA / Federico Proietti / Mecz Serie A: Frosinone Calcio - Inter Mediolan
Presja w tym meczu była tylko po stronie Frosinone Calcio, które ma zaledwie dwa punkty przewagi nad otwierającym strefę spadkową Udinese Calcio. Z kolei Inter Mediolan od pewnego czasu nie ma nic specjalnego do roboty. To konsekwencja zapewnienia sobie mistrzostwa Włoch, a także odpadnięcia z Pucharu Włoch oraz europejskich pucharów. Wiadomo również, że nie osiągnie granicy 100 punktów zdobytych w sezonie Serie A.

Gospodarzom nie udało się wykorzystać ewentualnego rozluźnienia Nerazzurrich. Jeszcze po pierwszej połowie piłkarze Frosinone mogli liczyć na zapunktowanie, ponieważ pozostali w kontakcie z przeciwnikiem z Mediolanu. Jedynego gola przed przerwą strzelił Davide Frattesi. Trener Simone Inzaghi ma możliwość eksperymentowania i tym razem postanowił radzić sobie bez doświadczonych Hakana Calhanoglu oraz Henricha Mchitarjana.

Po przerwie już cała naprzód Interu, który dołożył cztery gole i doprowadził do wyniku 5:0. Drugą bramkę zdobył Marko Arnautović, a Michele Cerofoliniego pokonał również zmiennik Austriaka - Lautaro Martinez. Pozostałe gole dołożyli Tajon Buchanan oraz Marcus Thuram z dogrania kapitana Lautaro. Z kolei beniaminek kompletnie rozczarował i nic nie zdziałał na własnym stadionie.

Frosinone Calcio - Inter Mediolan 0:5 (0:1)
0:1 - Davide Frattesi 19'
0:2 - Marko Arnautović 60'
0:3 - Tajon Buchanan 77'
0:4 - Lautaro Martinez 80'
0:5 - Marcus Thuram 84'

Frosinone: Michele Cerofolini - Pol Lirola (71' Abdou Harroui), Caleb Okoli (82' Illario Monterisi), Kevin Bonifazi - Nadir Zortea, Luca Mazzitelli (38' Francesco Gelli), Marco Brescianini, Emanuele Valeri - Matias Soule, Reinier (71' Kaio Jorge) - Walid Cheddira (82' Arijon Ibrahimović)

Inter: Yann Sommer - Yann Aurel Bisseck, Stefan De Vrij, Carlos Augusto - Matteo Darmian (46' Juan Cuadrado), Davide Frattesi (64' Davy Claassen), Kristijan Asllani, Nicolo Barella (75' Stefano Sensi), Federico Dimarco - Marcus Thuram, Marco Arnautović (64' Lautaro Martinez)