Była 30. minuta meczu. Stadion w Rosji oszalał po tym, co zrobił Rybus

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube /  FC Rubin Kazan / Na zdjeciu: Maciej Rybus zdobywa gola w meczu z FK Rostów
YouTube / FC Rubin Kazan / Na zdjeciu: Maciej Rybus zdobywa gola w meczu z FK Rostów

Maciej Rybus otworzył wynik meczu ligowego z FK Rostów. Polski obrońca Rubina Kazań świetnie zachował się w polu karnym i z bliska skierował piłkę do siatki. Zobacz wideo.

Maciej Rybus znalazł się w wyjściowym składzie Rubina Kazań w meczu 28. kolejki rosyjskiej Premier Ligi z FK Rostów. Były reprezentant Polski w 30. minucie spotkania na Ak Bars Arenie zdobył gola na 1:0 (patrz wideo poniżej od 0:05).

34-letni Rybus znakomicie doszedł do piłki w zamieszaniu podbramkowym po rzucie różnym i strzelił swoją pierwszą bramkę w tym sezonie ligowym. Polak, który ostatnio wrócił na boisko po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją, rozegrał 86 minut. Rubin ostatecznie wygrał 3:1.

Rybus czekał na gola w lidze rosyjskiej od sierpnia 2022 r. Obrońca, grając wówczas w barwach Spartaka Moskwa, strzelił jedną z bramek w wygranym 4:1 pojedynku z FK Fakieł Woroneż.

O wychowanku Pelikana Łowicz zrobiło się głośno kilka dni temu po tym, jak podczas obchodów Dnia Zwycięstwa (9 maja) paradował z czarno-pomarańczową wstążką św. Jerzego przypiętą do kurtki (więcej TUTAJ). W wielu krajach, m.in. w Ukrainie, to symbol rosyjskiego nacjonalizmu i separatyzmu.

Zachowanie Polaka, który nie zdecydował się opuścić Rosji po inwazji zbrojnej w Ukrainie (wojna trwa od końca lutego 2022 r.) i do dzisiaj mieszka tam z rodziną, wzbudziło sporo kontrowersji nad Wisłą i zostało przyjęte z oburzeniem w środowisku sportowym i nie tylko.

Zobacz: Kozakiewicz zrównał Rybusa z ziemią. Tak ostro jeszcze nie było

Źródło artykułu: WP SportoweFakty