Kownacki przypomniał o sobie. Dobry omen [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Werder Bremen / Na zdjęciu: gol Kownackiego
YouTube / Werder Bremen / Na zdjęciu: gol Kownackiego

Dawid Kownacki po długiej przerwie znalazł drogę do siatki. Napastnik Werderu Brema pokonał bramkarza BV Garrel, przyczyniając się do okazałego zwycięstwa 8:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Werder Brema zakończył sezon na dziewiątym miejscu w stawce Bundesligi. Przez większą część rozgrywek Dawid Kownacki nie mógł liczyć na miejsce w podstawowym składzie. Siedmiokrotny reprezentant Polski zanotował 22 występy i ani razu nie wpisał się na listę strzelców.

Napastnik wystąpił od pierwszego gwizdka w środowym sparingu z grającym na co dzień w szóstej lidze BV Garrel. 27-letni zawodnik nie potrzebował zbyt dużo czasu, żeby udokumentować swoją obecność na murawie.

W 10. minucie meczu kontrolnego Kownacki dynamicznie wbiegł w pole karne rywali, gdzie został obsłużony dokładnym podaniem. Następnie snajper strzelił obok bezradnego bramkarza BV Garrel i tym uderzeniem podwoił prowadzenie bremeńczyków.

Werder w pierwszej połowie dopiero się rozkręcał. W ostatecznym rozrachunku drużyna Kownackiego udowodniła swoją wyższość nad BV Garrel i zwyciężyła aż 8:0.

Kownacki próbuje zbudować swoją pozycję w zespole, mając w perspektywie kolejny sezon w barwach Werderu. Latem ubędzie mu poważny konkurent w postaci Nicka Woltemade, przechodzącego do VfB Stuttgart.

Gol Kownackiego (od 17:26):

Źródło artykułu: WP SportoweFakty