Dwa zwroty akcji w meczu Serie A. Fiorentina zepsuła pożegnanie Ranieremu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Wikimedia Commons / Roberto Vicario / Claudio Ranieri w czasie meczu Serie A
Wikimedia Commons / Roberto Vicario / Claudio Ranieri w czasie meczu Serie A

Fiorentina zwyciężyła 3:2 z Cagliari Calcio w meczu, w którym najpierw prowadziła 1:0, a następnie przegrywała 1:2. Pokonana drużyna pożegnała się z trenerem Claudio Ranierim, a wygrani mogą myśleć o finale Ligi Konferencji Europy.

Niespełna tydzień temu Cagliari zapewniło sobie utrzymanie w elicie. Wygrana 2:0 z US Sassuolo rozwiała w tym temacie ostatnie wątpliwości. W czwartek gospodarze żegnali się z Claudio Ranierim, który przechodzi na emeryturę. Doświadczony trener najpierw wprowadził Cagliari do Serie A, a następnie wykonał kolejne trudne zadanie i poprowadził zespół do utrzymania.

Piłkarze z Cagliari mogą planować urlopy po rozegraniu ostatniego meczu w sezonie. Z kolei Fiorentina ma jeszcze przed sobą dwa spotkania, w tym jedno ważne. Podopieczni Vincenzo Italiano zmierzą się w finale Ligi Konferencji Europy z Olympiakosem Pireus i spróbują zdobyć drugi dla Włoch europejski puchar w sezonie. Ten pierwszy wywalczyła Atalanta, która przy okazji będzie rywalem Violi na zakończenie sezonu w Serie A.

W pierwszej połowie padł jeden z pięciu goli. Fiorentina zdobyła prowadzenie strzałem Giacomo Bonaventury z dogrania Gaetano Castrovillego.

Po przerwie było nieco benefisu, o czym świadczy zmiana bramkarza Cagliari, ale też sporo emocji. Wynik zmienił się jeszcze cztery razy, a zespół z Sardynii odwrócił go na 2:1 uderzeniami Nicolasa Violi oraz Kingstone'a Mutandwy. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu Cagliari było bliżej odniesienia zwycięstwa. Viola nie zamierzała na to jednak pozwolić i raz jeszcze przewróciła wynik. Nicolas Gonzalez oddał uderzenie na 2:2 w 89. minucie, a decydujący strzał Arthura Melo na 3:2 z rzutu karnego był już w doliczonym czasie.

Mateusz Wieteska nie grał.

Cagliari Calcio - ACF Fiorentina 2:3 (0:1) 0:1 - Giacomo Bonaventura 39' 1:1 - Nicolas Viola 65' 2:1 - Kingstone Mutandwa 85' 2:2 - Nicolas Gonzalez 89' 2:3 - Arthur Melo (k.) 90'

Cagliari: Simone Scuffet (90' Simone Aresti) - Gabriele Zappa, Yerry Mina, Adam Obert, Tommaso Augello - Alessandro Deiola (78' Ibrahim Sulemana, 90' Marco Mancosu), Matteo Prati - Nahitan Nandez (90' Alessandro Di Pardo), Nicolas Viola, Zito Luvumbo (78' Kingstone Mutandwa) - Gianluca Lapadula

Fiorentina: Pietro Terracciano - Dodo, Nikola Milenković (66' Lucas Martinez Quarta), Luca Ranieri, Cristiano Biraghi - Giacomo Bonaventura (74' Lucas Beltran), Rolando Mandragora (56' Arthur Melo) - Jonathan Ikoné (56' Nicolas Gonzalez), Antonin Barák, Gaetano Castrovilli - Andrea Belotti (74' M'Bala Nzola)

Żółte kartki: Mina, Sulemana (Cagliari) oraz Mandragora, Biraghi, Castrovilli, Bonaventura (Fiorentina)

Sędzia: Alessandro Prontera