Mateusz Łęgowski przyniósł szczęście w meczu z Milanem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Salernitana / Mateusz Łęgowski w barwach Salernitany
Twitter / Salernitana / Mateusz Łęgowski w barwach Salernitany

Mateusz Łęgowski pojawił się na boisku dopiero w 82. minucie meczu z AC Milanem. Przyniósł szczęścia Salernitanie. Wchodził przy wyniku 1:3, a konfrontacja zakończyła się remisem 3:3.

AC Milan rozpoczął strzelanie w 22. minucie, a gola dostał w prezencie od przeciwnika. Konkretnie od 34-letniego bramkarza Vincenzo Fiorillo, który zachował się katastrofalnie po wrzutce Tijaniego Reijndersa. Miał za zadanie złapać banalną piłkę, ale wypuścił ją pod nogi nadbiegającego Rafaela Leao. Vincenzo Fiorillo próbował jeszcze podciąć Portugalczyka, ale było już za późno na cokolwiek i pozostało patrzeć, jak Rafael Leao wkopuje futbolówkę do odsłoniętej bramki.

Na gola na 2:0 nie trzeba było długo czekać. W 27. minucie Olivier Giroud podwyższył prowadzenie po dośrodkowaniu Alessandro Florenziego z rzutu rożnego. Francuz żegna się z Milanem, ponieważ rozstaje się z europejskim futbolem i będzie kontynuować karierę klubową za Atlantykiem.

Salernitana, która w sobotę opuszczała włoską elitę na minimum sezon, zdołała przebudzić się w Mediolanie. Simeon Nwankwo zdobył bramkę kontaktową w 64. minucie, czyli cztery minuty po wejściu z ławki rezerwowych na boisko. Skorzystał z dogrania Juniora Sambii.

Rossoneri w 78. minucie odzyskali dwubramkową zaliczkę. Davide Calabria przymierzył do bramki Salernitany na 3:1 po dograniu Christiana Pulisicia. Amerykanin dobił dzięki asyście do 20 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej ligi włoskiej. Liczby Christiana Pulisicia to 12 goli oraz osiem asyst. Dużo wskazywało ponownie na zwycięskie pożegnanie trenera Stefano Piolego z klubem z Mediolanu.

Na boisku pojawił się w 82. minucie Mateusz Łęgowski i przyniósł szczęścia Salernitanie. Drużyna z Kampanii wykorzystała czas, pozostały do końca meczu, na doprowadzenie do remisu 3:3. W rolach głównych pozostali piłkarze z Afryki. Junior Sambia złapał kontakt, a ostatniego gola meczu zdobył skuteczny zmiennik Simeon Nwankwo w 89. minucie.

AC Milan - US Salernitana 1919 3:3 (2:0) 1:0 - Rafael Leao 22' 2:0 - Olivier Giroud 27' 2:1 - Simeon Nwankwo 64' 3:1 - Davide Calabria 78' 3:2 - Junior Sambia 87' 3:3 - Simeon Nwankwo 89'

Milan: Antonio Mirante (88' Lapo Nava) - Davide Calabria, Matteo Gabbia (58' Mattia Caldara), Fikayo Tomori (88' Simon Kjaer), Theo Hernandez - Alessandro Florenzi, Tijani Reijnders - Christian Pulisić, Ismael Bennacer, Rafael Leao (58' Yacine Adli) - Olivier Giroud (85' Luka Jović)

Salernitana: Vincenzo Fiorillo - Niccolo Pierozzi, Norbert Gyomber (75' Marco Pellegrino), Triantafyllos Pasalidis - Junior Sambia, Giulio Maggiore (82' Andres Sfait), Lassana Coulibaly, Alessandro Zanoli (82' Mateusz Łęgowski) - Antonio Candreva (60' Emanuel Vignato), Grigoris Kastanos (60' Simeon Nwankwo) - Loum Tchaouna

Żółta kartka: Pierozzi (Salernitana)

Sędzia: Davide Di Marco