Show Piątka. Strzelał, strzelał i nie mógł skończyć

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ahmad Mora / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Getty Images / Ahmad Mora / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Na finiszu sezonu w Turcji Krzysztof Piątek skompletował hat-tricka. Zawodnik Istanbulu Basaksehir miał ogromny wkład w zwycięstwo 6:2 nad Adaną Demirspor. Jednocześnie pokazał formę strzelecką przed Euro 2024.

Zespół gości dość szybko udokumentował swoją przewagę na murawie. W piątej minucie Deniz turuc świetnym podaniem wypuścił w pole karne Krzysztofa Piątka. Napastnik miał sporo czasu na decyzję i uderzeniem między nogami golkipera rozwiązał worek z bramkami.

Osiem minut później Istanbul Basaksehir podwoił swoje prowadzenie, a Piątek ponownie odegrał pierwszoplanową rolę. Reprezentant Polski wpadł pole karne, z łatwością minął bramkarza, po czym wpakował piłkę do pustej siatki.

Potem bramki dla przyjezdnych zdobyli jeszcze Berkay Ozcan oraz Davison. Następnie Tayfun Aydogan odpowiedział golem dla Adany Demirspor z rzutu karnego.

Piątek nie miał dość i w 68. minucie wykorzystał "jedenastkę", kompletując hat-tricka. Chwilę później opuścił murawę.

Stiven Mendoza dał moment radości gospodarzom, jednak ostatnie słowo należało do Joao Figueiredo. W kolejce kończącej sezon Super Lig Istanbul Basakshir wygrał 6:2.

Piątek ma w dorobku 17 bramek i w klasyfikacji strzelców ligi tureckiej wskoczył na piąte miejsce, wyprzedzając Adama Buksę z Antalyasporu. Obaj ci napastnicy czekają na decyzje Michała Probierza, który w środę (29 maja) ogłosi wstępną kadrę na mistrzostwa Europy.

Adana Demirspor - Istanbul Basaksehir 2:6 (1:4) 0:1 - Krzysztof Piątek 5' 0:2 - Krzysztof Piątek 12' 1:2 - Tayfun Aydogan (k.) 37' 1:3 - Berkay Ozcan 40' 1:4 - Davidson 44' 1:5 - Krzysztof Piątek (k.) 68' 2:5 - Stiven Mendoza 88' 2:6 - Joao Figueiredo 90+1'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty