To była deklasacja. A na trybunach? Zaskakujące sceny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: kibice reprezentacji Szkocji
Twitter / Na zdjęciu: kibice reprezentacji Szkocji

Szkoci nie będą miło wspominać inauguracji Euro 2024, bo przegrali z Niemcami aż 1:5. To była deklasacja, a wymowne są reakcje szkockich kibiców, gdy ich drużyna strzeliła gola przy wyniku 0:4.

To było otwarcie mistrzostw Europy w najlepszym wydaniu. Reprezentacja Niemiec rozgromiła Szkocję 5:1 w pierwszym spotkaniu Euro 2024. Długimi momentami był to mecz do jednej bramki, bo gospodarze turnieju dominowali przez większość czasu gry.

Imponujące otwarcie Euro 2024. Niemcy zagrali po mistrzowsku >> Wystarczy spojrzeć na statystyki. Szkocja w całym spotkaniu nie oddała ani jednego strzału na bramkę. Długo wszystko wskazywało na to, że Niemcy zachowają czyste konto, ale kilka minut przed końcem przyszedł moment rozluźnienia.

W 87. minucie przy wyniku 4:0 dla gospodarzy padł gol honorowy dla gości. Strzelił go... Antonio Ruediger, a więc była to bramka samobójcza. To trafienie nie miało już większego znaczenia, ale szkoccy kibice celebrowali go, jakby było zupełnie inaczej.

Na trybunach wybuchła wielka euforia. Trudno się dziwić, bo fani, którzy przejechali spory kawałek Europy, chociaż przez chwilę mieli powód do radości.

Niektórzy jednak aż za bardzo dali się ponieść euforii. W sieci pojawiło się nagranie, które pokazuje, jak po golu z trybun zaczęły lecieć kubki z piwem. Niektórzy zaliczyli zatem piwny prysznic.

Niemcy w drugiej kolejce zagrają z Węgrami, a z kolei Szkocja zmierzy się ze Szwajcarią. Te mecze odbędą się w środę 19 czerwca.

Nie czas na euforię. Niemcy wciąż mogą nam zazdrościć (OPINIA) >> Tak wyglądała ceremonia otwarcia. W sieci aż huczy >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty