Niespodzianka w grze o La Ligę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DOMENECH CASTELLO / Espanyol utrudnił swoja sytuację w grze o powrót do La Ligi

W kolejną niedzielę poznamy trzeci zespół, który awansuje do La Ligi. Za nami pierwsze spotkanie finałowe. W barażowej potyczce Real Oviedo niespodziewanie pokonał Espanyol Barcelona 1:0.

W ostatnich sezonach po barażach do La Ligi najczęściej wchodził zespół z 6. pozycji. Przed rokiem serię przerwało Deportivo Alaves. Pamiętamy, że z najniższej pozycji baraże wygrywała Girona czy Rayo Vallecano.

W kończącym się sezonie to Real Oviedo zajął 6. miejsce i... jest coraz bliżej awansu. W półfinale zespół wyeliminował faworyzowane Eibar. W finale zespół mierzy siły ze spadkowiczem Espanyolem, obecnie głównym pretendentem do wejścia do ligowej elity.

Za nami pierwsza potyczka finałowa. Doszło w niej do niespodzianki. Real Oviedo był drużyną lepszą i zasłużenie pokonał bezbarwny Espanyol 1:0. Gola na wagę wygranej zdobył w 72. minucie Alemao. Gospodarze dołożyli jeszcze drugie trafienie, ale po analizie VAR sędzia dopatrzył się spalonego.

Rewanż odbędzie się w kolejną niedzielę w Barcelonie.

Real Oviedo - Espanyol Barcelona 1:0 (0:0) 1:0 - Alemao 72'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty