Resovia lepsza w meczu na górze tabeli Betclic II ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Radosław Adamski (z prawej) i Miki Villar

W jedynym piątkowym meczu w Betclic II lidze Resovia zwyciężyła 2:0 z KKS-em 1925 Kalisz. Oba gole dla zespołu z Podkarpacia strzelił Maciej Górski.

W tym artykule dowiesz się o:

Kolejka rozpoczęła się meczem kandydatów do awansu w Rzeszowie. Już przed jego rozpoczęciem spadkowicz miał o dwa punkty więcej w tabeli niż KKS 1925 Kalisz.

Resovia nie potrzebowała dużo czasu do zdobycia prowadzenia 1:0. W 7. minucie Maciej Górski główkował z bliska do siatki kaliszan. Doświadczony napastnik sprytnie wbiegł miedzy Bartosza Kielibę i Mateusza Gawlika, po czym dostawił głowę do piłki po dośrodkowaniu Bartłomieja Eizencharta. Skrzydłowy łatwo poradził sobie na boku boiska z Wiktorem Smolińskim.

W 27. minucie było ostrzeżenie dla obrony z Rzeszowa. Po dalekim podaniu Kamil Koczy zgarnął piłkę za plecami obrońców Resovii, ale nie dość, że spudłował swoim strzałem, to dodatkowo był na spalonym. Nawet gdyby przymierzył, nie byłoby wyrównania.

Wynik 1:0 nie zmienił się do końca pierwszej połowy spotkania. W pewnym momencie drużyna z Wielkopolski sprawiała wrażenie rozpędzonej, ale nie stwarzała stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Resovia poradziła sobie z atakami przeciwnika i zachowała prowadzenie.

W 67. minucie Maciej Górski oddał uderzenie na 2:0 z kilkunastu metrów. Przyjezdni nie potrafili zdecydować się na doskoczenie do najskuteczniejszego zawodnika meczu, więc ten swobodnie przymierzył w kierunku dalszego narożnika w bramce Macieja Krakowiaka. Jak się okazało, w ten sposób ustalił wynik.

Resovia zagra w następnym meczu na terenie Hutnika Kraków, a KKS podejmie Zagłębie II Lubin.

Resovia - KKS 1925 Kalisz 2:0 (1:0) 1:0 - Maciej Górski 7' 2:0 - Maciej Górski 67'

Resovia: Jakub Tetyk - Radosław Adamski (83' Kornel Rębisz), Mateusz Bondarenko, Krystian Szymocha, Danian Pawłas, Radosław Kanach (83' Radosław Bąk), Bartłomiej Wasiluk (59' Maksymilian Hebel), Filip Zawadzki (59' Marcin Urynowicz), Dawid Pieniążek (83' Damian Kotecki), Bartłomiej Eizenchart, Maciej Górski

KKS: Maciej Krakowiak - Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Bartosz Kieliba, Bartłomiej Putno (82' Kacper Skibicki), Piotr Kusiński, Jakub Staszak, Mateusz Andruszko (82' Wiktor Staszak), Kamil Koczy (70' Nestor Gordillo), Krzysztof Toporkiewicz (55' Jakub Głaz), Mikołaj Chaciński (70' Wojciech Maroszek)

Żółte kartki: Wasiluk, Szymocha, Górski, Hebel (Resovia) oraz Gawlik, Andruszko, Maroszek (KKS)

Sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)