Media: fatalne wieści dla FC Barcelony. Tyle ma trwać przerwa Ter Stegena

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Marc-Andre ter Stegen
Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Marc-Andre ter Stegen

FC Barcelona pewnie pokonała Villarreal 5:1. W tym meczu bardzo poważnej kontuzji doznał Marc-Andre ter Stegen. Zdaniem hiszpańskich mediów bramkarz jest już po badaniach.

Feralna sytuacja miała miejsce pod koniec pierwszej połowy spotkania Villarrealu z FC Barceloną. Wówczas Marc-Andre ter Stegen wyszedł do górnej piłki, ale został potrącony przez rywala i bardzo nieszczęśliwie upadł. Jego krzyki słychać było nawet w telewizyjnej transmisji.

Zdarzenie wyglądało poważnie, a bramkarz opuścił boisko na noszach z twarzą ukrytą w dłoniach. Portal Relevo przekazał, że Niemiec doznał urazu rzepki i czeka go przynajmniej siedem miesięcy przerwy w grze.

W praktyce dla zawodnika oznaczałoby to koniec sezonu, a dla klubu bardzo poważny problem. Jedynym zastępcą 32-latka jest obecnie Inaki Pena, którego postawa jest wielką niewiadomą. Duma Katalonii może zdecydować się w zaistniałych okolicznościach na transfer zawodnika bez przynależności klubowej.

Barcelona wysoko pokonała Villarreal. Po dwie bramki dla podopiecznych Hansiego Flicka zdobyli Raphinha oraz Robert Lewandowski, a raz do siatki trafił Pablo Torre.

Blaugrana jest liderem La Ligi z dorobkiem 18 punktów po sześciu ligowych kolejkach. Drugi w tabeli Real Madryt trafi do niej cztery "oczka".

Źródło artykułu: WP SportoweFakty