36. kolejka Serie A: Roma liderem

AS Roma zgodnie z przewidywaniami pokonała FC Parmę, dzięki czemu powróciła na fotel lidera. Nie wiadomo jednak jak długo będzie przewodziła stawce, bowiem jutro w Rzymie Inter Mediolan zmierzy się z Lazio.

Adam Kiołbasa

Po pierwszej odsłonie Giallorossi prowadzili 1:0. Jedynego gola w tej części gry zdobył Francesco Totti. Co prawda Gialloblu starali się doprowadzić do wyrównania, ale dogodne sytuacje marnował przede wszystkim Biabiany.

Druga połowa to przewaga gospodarzy, ale pomimo to w 75. minucie na 2:0 podwyższył Rodrigo Taddei. Co prawda sześć minut później kontaktowego gola zdobył David Lanzafame, ale na więcej już Emilianich stać nie było, zwłaszcza że czerwoną kartkę w końcówce zobaczył Jimenez.

FC Parma - AS Roma 1:2 (0:1)
0:1 - Totti 5'
0:2 - Taddei 75'
1:2 - Lanzafame 81'