Polacy w Grecji: Losy wicemistrzostwa rozstrzygnięte, asysta Sznaucnera (wideo)

W środę w Grecji zakończyły się rozgrywki Super League. Zespoły, które w sezonie zasadniczym zajęły miejsca od 2. do 5., w fazie play-off walczyły o wicemistrzostwo kraju, uprawniające do gry w kwalifikacjach do Champions League.

W dwóch środowych meczach padło w sumie osiem goli. W 6. kolejce rundy play-off doszło do derbów Aten, w których AEK podjął Panathinaikos. W barwach gospodarzy od 79. minuty zagrał Roger Guerreiro. Reprezentant Polski zastąpił na murawie Panagiotisa Lagosa. Były pomocnik Legii Warszawa pojawił się na boisku, gdy jego drużyna przegrywała w stosunku 0:2. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił. Bohaterem Zielonych Koniczynek został Djibril Cissé, który strzelił obie bramki.

Prawdziwą kanonadę obejrzeli kibice w Salonikach, gdzie miejscowy PAOK podjął Olympiakos Volou. W szeregach gospodarzy cały pojedynek rozegrał obrońca Mirosław Sznaucner. Jego zespół odniósł pewne zwycięstwo 5:1. Nasz rodak zaliczył asystę w 38. minucie przy trzecim golu dla PAOK-u. Polak wycofał futbolówkę przed pole karne. Dopadł do niej Diego Arias, który popisał się pięknym uderzeniem.

Wicemistrzostwo Grecji zdobył Panathinaikos, który uzyskał prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Za nim uplasowali się kolejno PAOK i AEK. Obie drużyny będą miały szansę pokazania się w Lidze Europejskiej. Ostatnią, 4. pozycję w fazie play-off zajął Olympiakos Volou.