Sparingowo: Piast zaczyna od porażki

Piast Gliwice rozpoczął serię gier treningowych od pojedynku z z vice-mistrzem Słowacji, FC Senica. Na początek, gliwiczanie przegrali 1:3. Bramkę dla niebiesko-czerwonych zdobył Bartosz Sopel.

Sebastian Kordek

W spotkaniu Piasta z Senicą padły aż cztery bramki, z czego aż trzy z rzutów karnych.

Strzelanie rozpoczął Róbert Pillár. Zawodnik ten minął obrońców Piasta, uporał się z testowanym Maciejem Gostomskim i umieścił piłkę w siatce.

W 75. minucie gliwiczanie za sprawą Bartosza Sopla doprowadzili do wyrównania. Młody pomocnik zdobył bramkę po uderzeniu z rzutu karnego.

Jednak ostatnie słowo należało do Słowaków. Najpierw w 77. minucie Vratislav Gajdoš ponownie wyprowadził Senicę na prowadzenie, pewnie wykorzystując rzut karny. W 89. minucie ten sam piłkarz ustalił wynik spotkania na 3:1... po strzale z jedenastu metrów.

Spotkanie z Senicą było okazją do przetestowania kilku graczy. Tomasz Milcarz i Krystian Milcarz nie zyskali uznania w oczach trenerów i wrócili do domu. Ponadto sprawdzany był Przemysław Bella, napastnik Ruchu Zdzieszowice, Richard Veverka, gracz FK Usti nad Łabą oraz Kirchner (nie znamy imienia), słowacki obrońca. Oprócz wymienionej czwórki grali także sprawdzani wcześniej Maksym Pokotyluk i Maciej Gostomski. Decyzje co do ich przydatności w Piaście zapadną na dniach.

Także juniorzy dostali swoją szansę. Na boisku pojawili się bowiem Olivier Łuszcz, Patryk Nalepa oraz Radosław Murawski.

FC Senica - Piast Gliwice 3:1
1:0 - Pillár 63'
1:1 - B. Sopel 75'
2:1 - Gajdoš 77'
3:1 - Gajdoš 89'

W Piaście zagrali: Gostomski, T. Milcarz, K. Milcarz, Klepczyński, Kirchner, Bzdęga, Matras, Zganiacz, Murawski, Pokotyluk, Łuszcz, Novotny, Pietroń, Bella, Veverka, Nalepa, Hałgas.