Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kapitan odchodzi. Dolcan Ząbki bez Piotra Kosiorowskiego w rundzie wiosennej

Piotr Kosiorowski rozstał się z Dolcanem Ząbki. Kapitan ząbkowiczan podczas rundy jesiennej wystąpił niemal we wszystkich spotkaniach ligowych, choć pod koniec rundy pełnił rolę rezerwowego.
Maciej Walczak
Maciej Walczak

Piotr Kosiorowski wystąpił w tym sezonie w 16 meczach i strzelił jedną bramkę (w wygranym 2:1 meczu z Flotą Świnoujście). Jednak pod koniec rundy jesiennej stracił miejsce w podstawowej jedenastce podwarszawskiego klubu i był tylko rezerwowym, wprowadzanym na końcówki spotkań, ale i wtedy spisywał się na boisku bez zarzutu. Pomocnik zawsze charakteryzował się dużym zaangażowaniem w grę zespołu, nierzadko podrywał zespół do ataków, gdy wymagała tego sytuacja. Nieźle też radził sobie z wykonywaniem stałych fragmentów gry. Był kapitanem Dolcanu podczas rundy jesiennej tego sezonu.

Takie oświadczenie kapitan ząbkowiczan wystosował w związku ze swoim odejściem z klubu: "W dniu dzisiejszym (12.01.2012 - przyp.red.) rozwiązałem kontrakt z klubem. Chcę podziękować kibicom, Zarządowi klubu, a przede wszystkim kolegom z zespołu za ten czas wspólnej pracy, za emocje, dobre i gorsze momenty, z których zawsze wychodziliśmy obronną ręką. Mimo, że nasze drogi dzisiaj się rozeszły, sentyment dla klubu "DOLCAN" zawsze we mnie pozostanie. Życzę wszystkim powodzenia i wielu sportowych sukcesów."

Wiadomo, że nie zawsze odejście zawodnika z klubu pociąga za sobą oficjalne oświadczenie samego zainteresowanego, ale z pewnością pokazuje, że Piotr Kosiorowski rozstaje się z klubem po dżentelmeńsku, świadomy powagi funkcji kapitana zespołu, którą pełnił. Piłkarzem już jest zainteresowana Sandecja Nowy Sącz i prawdopodobnie właśnie tam popularny Kosior będzie występował wiosną.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
dolcan-zabki.pl, inf. własna

Komentarze (2):

 • Grek Zorba Zgłoś komentarz
  to Dolcanowi zostaje Tataj i koniec. Chyba przygoda z 1 ligą powoli się kończy. I dobrze. Bo co to za klub? Nawet nazwa jakaś taka śmieszna
  • syriusz Zgłoś komentarz
   Od czwartku jest na testach w Sandecji właśnie, mówił o tym ich trener w tekście kilka dni temu o przygotowaniach. Czytałem tutaj na portalu. Wszystko wskazuje, że podpisze kontrakt bo
   Czytaj całość
   trener go tam pochwalił i jedzie z nimi na obóz. Dla Sandecji na pewno jest to wzmocnienie a Dolcan stracił.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×