Zmiana na fotelu lidera - sobotnie wyniki 29. kolejki gr. zachodniej II ligi

Piłkarze GKS-u Tychy niespodziewanie przegrali przed własną publicznością z Elaną Toruń i stracili fotel lidera. Pozostałe zespoły z czuba tabeli wygrały swoje mecze i nie doszło już do innych przetasowań.

Sebastian Nowak

Układ par 29. kolejki grupy zachodniej II ligi nie zapowiadał większych emocji w sobotnich spotkaniach. Do sporej sensacji doszło jednak w Tychach, gdzie GKS przegrał 1:3 z Elaną Toruń. Gospodarze zwycięstwem w tym meczu mogli przypieczętować awans do I ligi, ale na świętowanie będą jeszcze musieli poczekać. GKS dobrze rozpoczął to spotkanie, bo już w 9. minucie objął prowadzenie po strzale Daniela Ferugi. Później do siatki trafiali jednak już tylko przyjezdni. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Damian Sędziak, a dwie bramki w drugiej części dały piłkarzom z grodu Kopernika trzy punkty.

Potknięcie GKS-u wykorzystali piłkarze Miedzi Legnica. Niewiele brakowało, a nowy lider tabeli zdobyłby w tym spotkaniu tylko punkt i pozostał na drugim miejscu. Różnica klas między gospodarzami i piłkarzami MKS-u Kluczbork była widoczna na boisku, ale gospodarze nie wykorzystali kilku akcji. Dopiero w doliczonym czasie gry trzy punkty Miedzi zapewnił Zbigniew Zakrzewski. Smaczku tej bramce dodaje fakt, że napastnik gospodarzy kończył to spotkanie ze złamanym nosem po wcześniejszym starciu z jednym z rywali.

W Chojnicach najciekawszy był drugi kwadrans gry. Chojniczanka podejmowała na własnym stadionie kandydata do spadku, Nielbę Wągrowiec, ale gospodarze musieli się sporo napracować, by zdobyć trzy punkty. Wynik spotkania w 14. minucie otworzył Szymon Kaźmierowski, ale odpowiedź przyjezdnych nastąpiła niecałe 10 minut później. Chojniczanka nie dała jednak sobie wydrzeć zwycięstwa i w 27. minucie wynik ustalił Michał Steinke.