Serie A: Napoli dotrzymuje kroku Juve, zespół Glika wygrał 5:1, cudowny gol (wideo)

SSC Napoli miało trudną przeprawę w wyjazdowym meczu z Sampdorią Genua. Po dwóch słabych występach zwycięstwo odniosło Lazio Rzym. Ostatnie miejsce w tabeli opuściło US Palermo.

Konrad Kostorz
Kamil Glik w 5. serii gier usiadł na ławce rezerwowych i do gry wszedł dopiero w końcówce. Przeciwko Atalancie trener Giampiero Ventura ponownie zaufał reprezentantowi Polski, który przez 90 minut partnerował Angelo Ogbonnie na środku defensywy. Pojedynek w Bergamo długo był wyrównany, ale końcówka zdecydowanie należała do beniaminka, który odniósł zaskakująco wysokie zwycięstwo.

SSC Napoli, aby ponownie zrównać się punktami z Juventusem, musiało wygrać w Genui. Drużyna Waltera Mazzarriego męczyła się przez ponad godzinę z Sampdorią, a 3 "oczka" zapewnił jej Edinson Cavani, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Marku Hamsiku.

Wreszcie wygrało US Palermo prowadzone przez Gian Piero Gasperiniego. Sycylijczycy we wcześniejszych 5 kolejkach wywalczyli zaledwie jeden punkt! Przeciwko Chievo popis gry dał Fabrizio Miccoli, który spotkanie zakończył z hat-trickiem i przepięknym golem zdobytym niemal z połowy boiska! Na 3. miejsce w tabeli wróciło rzymskie Lazio, a debiutancką bramkę w Serie A strzelił Ederson.

Gol Miccoliego na 4:1 dla Palermo:

Na słabym, 15. miejsce plasuje się Udinese Calcio. Zebry grające bez Antonio Di Natale nie zdołały pokonać na wyjeździe Genoa CFC. Najlepszą okazję zmarnował na początku spotkania Danilo, który trafił w poprzeczkę.