PNA: WKS nie dało szans Tunezji

Po zwycięstwie nad Togo Wybrzeże Kości Słoniowej ograło kolejnego rywala. Tym razem główny faworyt Pucharu Narodów Afryki nie dał szans Tunezji.

"Orły Kartaginy" nie były uznawane za faworytów sobotniej potyczki i zrobiły niewiele, by zadać kłam stereotypom. Już w 21. minucie Słonie objęły prowadzenie. Lacina Traore kapitalnie podał piętą do Gervinho, a napastnik Arsenalu Londyn huknął pod poprzeczkę z ostrego kąta.

Po zmianie stron Tunezyjczycy starali się atakować, ale robili to bez przekonania. Mimo to mieli jedną fenomenalną okazję na wyrównanie. W 85. minucie koszmarnie skiksował Romaric, dzięki czemu Saber Khelifa miał przed sobą tylko Boubacara Barry'ego. Uderzył jednak wprost w niego i mógł tylko chwycić się za głowę w geście rozpaczy.

Zespół Samiego Trabelsiego stracił szansę na jedno oczko, w dodatku w końcówce został ostatecznie pogrążony przez faworyta. Zwycięstwo Słoni przypieczętowali Yaya Toure i rezerwowy Didier Ya Konan. Obaj pokonali Moeza Ben Cherifię precyzyjnymi strzałami z kilkunastu metrów. Za każdym razem futbolówka lądowała w siatce tuż przy słupku.

Wybrzeże Kości Słoniowej triumfowało 3:0 i prowadzi w grupie D. Faworyt na razie nie zawodzi i pewnie zmierza do kolejnej rundy turnieju. Tunezja natomiast ma na koncie trzy oczka i o awans powalczy w ostatnim grupowym meczu z Togo. Wybrzeże Kości Słoniowej - Tunezja 3:0 (1:0)

1:0 - Gervinho 21' 2:0 - Yaya Toure 87' 3:0 - Ya Konan 90'

Wybrzeże Kości Słoniowej: Barry - Tiene, Zokora, Bamba, Eboue, Kalou (80' Gradel), Romaric (89' Ya Konan), Tiote, Gervinho, Traore (67' Drogba), Yaya Toure.

Tunezja: Ben Cherifia - Boussaidi (57' Harbaoui), Ifa, Abdennour, Chemmam, Traoui (86' Dhaouadi), Mouelhi, Hammami, Khalifa, Ben Youssef (46' Darragi), Msakni.

Żółte kartki: Bamba, Tiote (Wybrzeże Kości Słoniowej).

Sędzia: Rajindraparsad Seechurn (Mauritius).

Widzów: 30 000.