Sparingowo: Remis w pojedynku I-ligowców

W meczu sparingowym rozegranym na sztucznej murawie SP nr 18 na olsztyńskich Dajtkach - Stomil zremisował 1:1 z Arką Gdynia. Gole zdobyli: da Silva w 41' dla gości, a wyrównał w 45' Kaźmierowski.

W tym artykule dowiesz się o:

Trener Arki Paweł Sikora zabrał na Warmię aż 22 piłkarzy. Nad morzem pozostali tylko chory Dariusz Formella oraz kontuzjowany Dawid Pietrzkiewicz.  W pierwszej połowie meczu kontrolnego mało było emocji, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Około setka kibiców bramki zobaczyła pod koniec pierwszej części gry.

Najpierw w dogodnej sytuacji znalazł się najskuteczniejszy strzelec Arki w sparingach - Brazylijczyk Marcus Vinicius da Silva, który z kilku metrów główkował wprost w bramkarza Michała Leszczyńskiego. Dwie minuty później arkowcy przeprowadzili składną akcję zapoczątkowaną przez Marcina Radzewicza, który ze skrzydła dograł w pole karne do Mateusza Szwocha, a ten przedłużył futbolówkę do snajpera z kraju kawy, który tylko zamknął akcję na długim słupku bramki Stomilu.

Goście nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia, gdyż fatalny błąd - już drugi w trakcie zimowych przygotowań - popełnił podstawowy golkiper gdynian - Maciej Szlaga. Z jego zabawy z piłką we własnym polu karnym, skorzystał Szymon Kaźmierowski, posyłając futbolówkę do opuszczonej bramki.

Po godzinie gry trener Sikora dokonał aż dziesięciu zmian w składzie. Jedynie Szlaga pozostał w bramce i w drugiej połowie udowodnił, że zna się na swoim fachu. Bramkarz Arki wybronił m.in. groźne strzały Kaźmierowskiego i Łukasza Suchockiego. W drugiej części gry żółto-niebiescy nie stworzyli sobie zbyt wielu klarownych sytuacji i to gospodarze byli bliżej wygranej.

W środę o 15:30 kolejnym sparingpartnerem Arki będzie Cartusia Kartuzy, a w sobotę o 15:00 - Gwardia Koszalin. Oba mecze na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.   Stomil Olsztyn - Arka Gdynia 1:1 (1:1)

1:0 - Da Silva 41' 1:1 - Kaźmierowski 45'

Stomil: Leszczyński - Bucholc, Baranowski, Niewulis, Hempel - Suchocki, Jegliński, Głowacki, Lech, Kaczmarek (46' Kun) - Kaźmierowski.

Arka: Szlaga - Krajanowski (60' Kubowicz), Jarzębowski (60' Sobieraj), Brodziński (60' Benevente), Tomasik (60' Detlaff) - Grzelak (60' Brzuzy), Rzuchowski (60' Pruchnik), Szwoch (60' Gałecki), Radzewicz (60' Wojowski) - Kuklis (60' Surdykowski), Marcus Da Silva (60' Zwoliński).