Serie A: Milan dwukrotnie odrabiał straty, Balotelli pogrążył rywala

Spore kłopoty sprawili Milanowi piłkarze Catanii, którzy prowadzili na San Siro 1:0 i 2:1. Ostatecznie komplet punktów pozostał na San Siro.

Konrad Kostorz
Po tym, jak ACF Fiorentina pokonała na wyjeździe Sampdorię, Rossoneri spadli na 4. miejsce w tabeli i wygrana z Sycylijczykami stała się dla nich obowiązkiem.

Pierwsza odsłona nie była jednak dla zespołu Massimiliano Allegriego udana. Milan na bramkę Nicoli Legrottaglie odpowiedział dopiero tuż przed gwizdkiem na przerwę - ładnym strzałem w długi róg popisał się Mathieu Flamini.

Gdy w 65. minucie Gonzalo Bergessio ponownie wyprowadził Catanię na prowadzenie, na San Siro zapachniało sensacją. Sprawy w swoje ręce wziął jednak Giampaolo Pazzini i w krótkim czasie zdobył dwa gole. Przy pierwszym udział miał Mario Balotelli, a drugiego wypracował Stephan El Shaarawy. Wynik ustalił "Super Mario", który został sfaulowany przez Mariano Izco i nie zmarnował jedenastki, zdobywając swojego 8. gola w Serie A w tym sezonie.

Mediolańczycy na cztery kolejki przed końcem rozgrywek mają 7 punktów straty do wicelidera z Neapolu i "oczko" przewagi nad Fiorentiną, a w następnej kolejce podejmą Torino FC.

AC Milan - Catania Calcio 4:2 (1:1)
0:1 - Legrottaglie 30'
1:1 - Flamini 45+2'
1:2 - Bergessio 65'
2:2 - Pazzini 74'
3:2 - Pazzini 77'
4:2 - Balotelli (k.) 90+2'