Telekom-Cup: Popisowe zwycięstwo Bayernu, nie będzie rewanżu za finał LM

Bayern Monachium z Thiago Alcantarą w składzie nie dał żadnych szans Hamburgerowi SV. Zespół Josepa Guardioli zaaplikował ekipie Thorstena Finka cztery gole.

W tym artykule dowiesz się o:

Ponieważ Borussia Dortmund uległa Borussii M'gladbach, aby w finale doszło do rewanżu za finał Ligi Mistrzów, Bawarczycy musieli przegrać z Hamburgerem SV. Mistrz Niemiec zaprezentował jednak świetną formę i odniósł przekonujące zwycięstwo.

Josep Guardiola zdecydował się na ustawienie 4-1-4-1 z Thiago Alcantarą w roli defensywnego pomocnika. Wynik otworzył już w 12. minucie Jerome Boateng, który z bliskiej odległości dobił strzał Claudio Pizarro.

Bawarczycy dominowali nad rywalem, którego w rundzie wiosennej Bundesligi, pokonali aż 9:2, i przewagę udokumentowali po zmianie stron (jedna połowa trwała 30 minut) - fenomenalnym podaniem do Francka Ribery'ego popisał się Thiago, a Francuz wyłożył piłkę Mario Mandzukiciowi, który dopełnił formalności. Kolejne bramki strzelili Toni Kroos oraz Thomas Mueller po dokładnym dośrodkowaniu Philippa Lahma.

Bawarczycy zdeklasowali przeciwnika i w niedzielę zmierzą się o triumf w towarzyskim turnieju z gospodarzami z Moenchengladbach. Pojedynek zaplanowano na 18.30, a nieco wcześniej, o 16.45 Borussia Dortmund sprawdzi formę HSV.

Hamburger SV - Bayern Monachium 0:4 (0:1)

0:1 - Boateng 12' 0:2 - Mandzukić 41' 0:3 - Kroos 44' 0:4 - Mueller 52'

Hamburger SV: Drobny - Sala (48' Mancienne), L. Sobiech, Westermann, Jansen (48' Rajković) - Badelj (48' Rincon), Arslan (48' Demirbay) - Beister (48' Jiracek), van der Vaart (48' Calhanoglu), Ilicević (48' Skjelbred) - Zoua (48' Rudnev).

Bayern Monachium: Starke - Lahm, Boateng (48' Kirchhoff), van Buyten, Alaba - Thiago (48' Hoejbjerg) - Kroos, Pizarro (42' Robben), Ribery, Shaqiri (53' Green) - Mandzukić (42'  Mueller).